FB TW PIN NWS
BioRank 1098

Didem İnselel

Doğum tarihi : 13.Temmuz.1976
Didem İnselel kaç yaşında : 48
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Meslek : Dizi Oyuncusu
Didem İnselel doğum yeri : İstanbul

Didem İnselel Biyografisi

Didem İnselel, 13 Temmuz 1976 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Tam adı Uğur Didem İnselel’dır. İki kız kardeşi vardır. Tarabya Özel Dost Lisesinden mezun oldu. Şahika Tekand Studio Oyuncuları’nda ve Akademi İstanbul Radyo Televizyon Bölümü’nde eğitim aldı.
Lise yıllarından beri reklam filmlerinde oynadı. Akademi İstanbul Radyo Televizyon Bölümü’nde okurken haber merkezlerinden başlayıp, kamera arkasında birçok birimde çalıştı. Okul bittikten sonra Kanal D Ana Haber Merkezi’nde staj yaptı. 6-7 ay "Ateş Hattı" gibi programlarda çalıştı. Daha sonra bir reklam yapım şirketinde işe başladı ve 3-4 yıl kadar devam etti.

Didem İnselel, 1999 yılında Melodi Programı'nda sunuculuk yaptı. Didem İnselel, Mart 2010 ayında KANAL D’de başlayan “Ne Yapmalı” adlı yepyeni bir programı Fatih Portakal ile birlikte sundu.

2003 yılında ilk oynadığı ve yönetmenliğini Şerif Gören ile Orhan Oğuz’un yaptığı “Serseri Aşıklar” adlı televizyon dizisinde Nurseli İdiz, Salih Güney, Müjde Ar, Yeşim Büber, Levent Üzümcü, Yeliz Tozan, Nilüfer Açıkalın, Fadik Sevin Atasoy, Gökhan Mumcu, Uğur Kıvılcım, Yosi Mizrahi, Fatma Belgen, Ali İpin, Ayten Erman, Didem Balçın ile birlikte rol aldı.

2007 - 2010 yılları arasında “Kavak Yelleri” dizisinde Dağhan Külegeç, Pelin Karahan, İbrahim Kendirci, Aslı Enver, Sarp Apak, Ceren Moray, Lale Mansur ile beraber oynadı.

2013 - 2014 yılları arasında “Beni Böyle Sev” dizisinde Alper Saldıran, Zeynep Çamcı, Burcu Altın, Bala Atabek, Umut Kurt, Eda Ece, Mert Turak, Burcu Biricik, Yusuf Akgün, Selen Uçer, Altan Gördüm, Lale Mansur, Güven Kıraç, Zafer Algöz ile beraber rol aldılar.

2014 yılı geldiğinde ise Fox TV ekranlarında oynayan “O Hayat Benim” dizisinde Ezgi Asaroğlu, Ceren Moray, Keremcem, Sinan Albayrak, Zerrin Sümer, Cem Özer, Süleyman Atanısev, Ahu Sungur, Oya Başar, Serkan Şenalp, İclal Aydın, Yeşim Ceren Bozoğlu, Ayçin İnci, Zeynep Eronat, Larissa Gacemer ile beraber rol aldı.

2017 yılında Fox Tv'de oynayan ve başrollerini Ece Uslu, Cansel Elçin, Nilay Deniz ve Berk Atan'ın paylaştığı "Dayan Yüreğim" dizisinde 24 Şubat 2017 akşamı, 4'üncü bölümünden itibaren Ayşegül Atik de diziye dahil olup Cansel Elçin'in annesi Türkan karakterini canlandıracaktır. Dizide ayrıca Ege Aydan, Bora Akkaş, Didem İnselel, Bülent Alkış, Tuncer Salman, Mehmet Aslan, Ayşegül Atik gibi oyuncular da rol almaktadır.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 - Dayan Yüreğim (İnci Şanal) (TV Dizisi)
2016 - Sonsuz Aşk (Sinema Filmi)
2016 - Arkadaşlar İyidir (Ayşe (Seda'nın Annesi)) (TV Dizisi)
2015 - Toz Bezi (Aslı) (Sinema Filmi)
2014 - O Hayat Benim (TV Dizisi)
2013 - 2014 - Beni Böyle Sev (İnci) (TV Dizisi)
2012 - 6 Mantı (Leyla) (TV Dizisi)
2011 - Sen De Gitme (Neşe) (TV Dizisi)
2009 - Kahramanlar (Zeliha) (TV Dizisi)
2007 - 2010 - Kavak Yelleri (Gönül Kaygısız) (TV Dizisi)
2006 - Sahte Prenses (Neslihan Sanlı) (TV Dizisi)
2006 - Re (Kısa Film)
2006 - 29-30 (Eda) (TV Dizisi)
2004 - Camdan Pabuçlar (TV Dizisi)
2003 - Serseri Aşıklar (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Didem İnselel filmleri

Tüm Didem İnselel filmleri

Didem İnselel için yapılan aramalar

Didem İnselel, Didem İnselel biyografi, Didem İnselel hayatı, Didem İnselel özgeçmişi, Didem İnselel hakkında, Didem İnselel doğum yeri, Didem İnselel fotoğraf, Didem İnselel video, Didem İnselel resim, Didem İnselel kimdir?, Didem İnselel kaç yaşında?, Didem İnselel nereli, Didem İnselel memleketi