FB TW PIN NWS
BioRank 6485

Nilay Deniz

Doğum tarihi : 03.Mayıs.1993
Nilay Deniz kaç yaşında : 31
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek : Dizi Oyuncusu
Nilay Deniz doğum yeri : Söke, Aydın

Nilay Deniz Biyografisi

Nilay Deniz, 3 Mayıs 1993 tarihinde Aydın, Söke’de doğmuştur. Tam adı Kıymet Nilay Deniz’dir. Babası da bir oyuncu olan Nilay Deniz, annesinin isteği ile oyuncu olmuştur. Buna rağmen üniversitede oyunculuk okumadı.
Ailesi ile birlikte yaşayan Nilay Deniz’in bir de köpeği vardır. 16 yaşında iken Ankara’da bir amatör güzellik yarışmasına katılan Nilay Deniz’in adını (ilk üçe kalamasa da) duyan dizisinin yapımcıları yönetmenliğini Serdar Akar’ın yaptığı Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde rol teklif etmişlerdir. O dizide Rüya karakterini oynayarak oyunculuk hayatına başladı.

2011 yılında “Mor Menekşeler” dizisinin çekimleri sırasında rol arkadaşı Zafer Algöz ona Shakespeare’in Kral Lear oyunundan esinlenerek “Cordelia” lakabı takmış olup o zamanden beri Twitter’da bu ismi kullanmaktadır. “Mor Menekşeler” dizisinde Sarp Levendoğlu, Umut Kurt, Ömür Arpacı, Nilay Deniz, Güven Kıraç, Sinan Tuzcu, Zafer Algöz, Ayçin İnci ile beraber oynadı.

2015 yılında “Aşk Yeniden” dizisinde Özge Özpirinçci, Buğra Gülsoy, Tamer Levent, Tülin Oral, Lale Başar, Can Sipahi ile beraber rol aldı.

2017 yılında Fox Tv'de oynayan ve başrollerini Ece Uslu, Cansel Elçin, Nilay Deniz ve Berk Atan'ın paylaştığı "Dayan Yüreğim" dizisinde 24 Şubat 2017 akşamı, 4'üncü bölümünden itibaren Ayşegül Atik de diziye dahil olup Cansel Elçin'in annesi Türkan karakterini canlandıracaktır. Dizide ayrıca Ege Aydan, Bora Akkaş, Didem İnselel, Bülent Alkış, Tuncer Salman, Mehmet Aslan, Ayşegül Atik gibi oyuncular da rol almaktadır.

Ödülleri :
2015 - 42. Pantene Altın Kelebek Özel Jürisi tarafından “Parlayan Yıldızlar” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 - Dayan Yüreğim (Seray) (TV Dizisi)
2015 - Aşk Yeniden (Selin Şekercizade) (TV Dizisi)
2014 - Ah Neriman (Zeynep) (TV Dizisi)
2013 - Güneşi Beklerken (Begüm Varol) (TV Dizisi)
2013 - 20 Dakika (Konuk oyuncu)(TV Dizisi)
2011 - Mor Menekşeler (Cevriye) (TV Dizisi)
2011 - Hayata Beş Kala (Selma) (TV Dizisi)
2010 - Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (Rüya)(TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Nilay Deniz için yapılan aramalar

Nilay Deniz, Nilay Deniz biyografi, Nilay Deniz hayatı, Nilay Deniz özgeçmişi, Nilay Deniz hakkında, Nilay Deniz doğum yeri, Nilay Deniz fotoğraf, Nilay Deniz video, Nilay Deniz resim, Nilay Deniz kimdir?, Nilay Deniz kaç yaşında?, Nilay Deniz nereli, Nilay Deniz memleketi