FB TW PIN NWS
BioRank 4616

İbrahim Kendirci

Doğum tarihi : 09.Eylül.1986
İbrahim Kendirci kaç yaşında : 38
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Meslek : Dizi Oyuncusu
İbrahim Kendirci doğum yeri : Gaziantep

İbrahim Kendirci Biyografisi

"Kavak Yelleri" adlı gençlik dizisinde Deniz Akça rolü ile tanındı.

İbrahim Kendirci, 9 Eylül 1986 tarihinde Gaziantep’de beşkardeşin en küçüğü olarak doğmuştur. Annesi Hasibe Kendirci, babası Salih Kendirci’dir. Zeynep adında bir ablası vardır. Müteahhit olan babası İbrahim daha altı aylıkken, stüdyo daireler yapıp turistlere satma fikriyle çocuklarını da alıp Antalya’ya yerleşti.

Liseyi Antalya’da bitirdikten sonra 2004 yılında İstanbul’a geldi ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nün seçmelerine katıldı ve 500 kişi arasından ilk dokuza girerek kazandı. Konservatuarda okumakta iken bir ajansa kaydoldu.

Türk Telekom reklamlarında rol aldı. Ardından bir arkadaşı aracılığıyla yönetmen Osman Sınav ile tanıştı. “Pars Kiraz Operasyonu” filminin kadrosuna seçildi. Bu sayede yapımcı Timur Savcı’nın dikkatini çekti ve asıl kariyer sıçramasını Kavak Yelleri dizisinden teklif alarak yaptı.

İbrahim Kendirci, 2007 – 2011 yılları arasında "Kavak Yelleri" adlı gençlik dizisinde Pelin Karahan, Dağhan Külegeç, Aslı Enver, Sarp Apak ile birlikte başrolde oynadı.

İbrahim Kendirci, oyuncu Pelin Karahan ile nişanlandı, 2.5 yıl sonra Ağustos 2010 ayında ayrıldılar.

2010 yılında yönetmenliğini Kemal Doğulu’nun yaptığı Hande Yener’in “Uzaylı” şarkısının klibinde oynamıştır.

2013 yılında “Arkadaşlar Arasında” adlı sinema filminde Aslı Enver, Fırat Albayram, Mehmet Özgür, Ferit Aktuğ, Salih Bademci ile beraber oynadı.

2013 yılında “Sevdaluk” adlı dizide Erdal Özyağcılar, Demet Akbağ, Devin Özgür Çınar, Merve Erdoğan, Cengiz Bozkurt ile birlikte rol aldı.

2013 yılında, Sadri Alışık Tiyatrosu sahnelenen, Behiç Ak'ın yazdığı “Ayrılık” adlı tiyatro oyununda Ezgi Eyüboğlu ile birlikte oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
2013 - Sevdaluk (Orhan Özbalcı) (TV Dizisi)
2013 - Arkadaşlar Arasında (Sinema Filmi)
2012 - Yol Ayrımı (TV Dizisi)
2012 - Rakı Masası (Kısa Film)
2012 - 2 Yaka Bir İsmail (Üstün) (TV Dizisi)
2007 - 2010 - Kavak Yelleri (Deniz Akça) (TV Dizisi)
2006 - Pars: Kiraz Operasyonu (Volkan) (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

İbrahim Kendirci filmleri

Tüm İbrahim Kendirci filmleri

İbrahim Kendirci için yapılan aramalar

İbrahim Kendirci, İbrahim Kendirci biyografi, İbrahim Kendirci hayatı, İbrahim Kendirci özgeçmişi, İbrahim Kendirci hakkında, İbrahim Kendirci doğum yeri, İbrahim Kendirci fotoğraf, İbrahim Kendirci video, İbrahim Kendirci resim, İbrahim Kendirci kimdir?, İbrahim Kendirci kaç yaşında?, İbrahim Kendirci nereli, İbrahim Kendirci memleketi