FB TW PIN NWS
BioRank 6348

Alp Navruz

Doğum tarihi : 15.Ocak.1990
Alp Navruz kaç yaşında : 34
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Alp Navruz doğum yeri : İstanbul

Alp Navruz Biyografisi

Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde Sinan Egemen karakterini canlandırdı.

Alp Navruz, 15 Ocak 1990 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. lp Navruz aslen Sivaslı'dır. Tam adı Seyit Alp Navruz'dur. Bir kız, bir erkek kardeşi vardır. Oyunculuğa ilkokul sıralarında kendi yazdığı bir tiyatro oyununda oynayarak başladı, sonrasında Altan Erkekli, Cihan Ünal gibi usta isimlerden dersler almıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu.

1.85 cm boyunda ve 80 kilo olan Alp Navruz, modellik ile kariyerine başlamıştır. Yüzme ve okçuluk sporu ile ilgilenmektedir. Yazı yazmayı çok seven Alp Navruz, şiir ve öyküler yazmaktadır.

Modellik yapan Alp Navruz oyunculuk eğitimi alarak ilk kez Ceberrut sinema filmiyle oyunculuk kariyerine adım atmış, daha sonra ise Arkadaşlar İyidir dizisinde Berke rolü ile ilk dizisinde yer almıştır.

2017 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan, başrolü Nazan Kesal, Afra Saraçoğlu, Deniz Baysal, Mahir Günşiray, Çağlar Ertuğrul, Tolga Güleç, ile paylaşan Alp Navruz, Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde Sinan Egemen karakterini canlandırdı.

2018 yılında Elimi Bırakma dizisinde Alina Boz ile başrolü paylaştı.

2021 yılında Ayça Ayşin Turan ve Alp Navruz’un başrolünü paylaştığı "Ada Masalı" dizisinde İpek Tenolcay, Nihan Büyükağaç, Bülent Çolak, Cem Anıl Kenar, Beril Pozam, Özge Demirtel, Rami Narin, Eylül Ersöz, Merve Nur Bengi, Fatih Yücebağ ve Bedia Ener de yer alıyor. Ali Bilgin (yönetmen)’in yönetmen koltuğunda oturduğu ‘Ada Masalı’nın senaryosu ise Yelda Eroğlu ve Yeşim Çıtak’ın kaleminden çıkıyor.

Ödülleri:
2020 - TÜR-YÖN ve Bizce Yapım, t2. Türkiye Altın Turizm Ödülleri, ‘Yılın En İyi Çıkış Yapan Erkek Oyuncusu’
2020 - Uluslararası Down Sendromu Federasyonu, ‘En İyi Çıkış Yapan Erkek Oyuncu’
2018 - İstanbul Gelişim Üniversitesi, 7. Medya Ödülleri, 'Yılın En İyi Çıkış Yapan Erkek Oyuncusu'

Filmleri ve Dizileri :
2021 - Ada Masalı (Poyraz) (TV Dizisi)
2021 - Menajerimi Ara (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2020 - 2021 - Zümrüdüanka (Serhat Demirkan) (TV Dizisi)
2018 - Elimi Bırakma (Cenk) (TV Dizisi)
2017 - Fazilet Hanım ve Kızları (Sinan Egemen) (TV Dizisi)
2016 - Aşk Laftan Anlamaz (Cenk) (TV Dizisi)
2016 - Arkadaşlar İyidir (Berke) (TV Dizisi)
2015 - Ceberrut (Mert) (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Alp Navruz için yapılan aramalar

Alp Navruz, Alp Navruz biyografi, Alp Navruz hayatı, Alp Navruz özgeçmişi, Alp Navruz hakkında, Alp Navruz doğum yeri, Alp Navruz fotoğraf, Alp Navruz video, Alp Navruz resim, Alp Navruz kimdir?, Alp Navruz kaç yaşında?, Alp Navruz nereli, Alp Navruz memleketi