FB TW PIN NWS
BioRank 1442

Can Tanrıyar

Doğum tarihi : ??.??.1960
Can Tanrıyar kaç yaşında : 64
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Gazeteci, , Besteci
Can Tanrıyar doğum yeri : İstanbul

Can Tanrıyar Biyografisi

Gazeteci, spor yazarı, müzik yorumcu, yapımcı ve söz yazarı
Can Tanrıyar, 1960 yılında İstanbul’da Alevi kökenli bir ailenin çocuğu olarak doğmuştur. 15 yaşından itibaren babasının saunasında çalışmaya başladı. İstanbul’da Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni okudu ve mezun oldu. Üniversite çağlarından beri ud çalmaktadır. Türk Milli Hentbol takımında da oynadı. Gazetecilik hayatına Milliyet gazetesinde muhabirlikle başlamıştır. Haftada bir gün hentbol panorama yazıları yazdı. Askerliğini yaptıktan sonra gazeteciliğe Fenerbahçe muhabiri olarak devam etti. Sabah, Güneş, Tan gazetelerinde yıllarca spor merkezinde çalıştı. Koyu Fenerbahçe taraftarıdır.

Spor yazarı iken futbol ile magazini birleştirme kararıyla yapımcılık dünyasına adım atarak Televole'nin yapımcısı oldu. Ayrıca Uzunca bir süre “Uçankuş” adlı programını yaptı.

Bu güne kadar otuza yakın beste yaptı.

Can Tanrıyar’ın 1988 yılında evlendiği ilk eşi Şafak Demircioğlu’ndan Oğulcan (d.1988) ve Anılcan (d.1990) adında iki oğlu vardır. 2000 yılında boşandı. Eski eşi 2004 yılında da kanserden vefat etti.

Can Tanrıyar, 11 ocak 2008 tarihinde Beyazıt Öztürk'ün sunduğu Beyaz Şov programında canlı yayında 28 Aralık 1998`den beri ilişkisini sürdürdüğü şarkıcı Petek Dinçöz ile evlendi. Petek Dinçöz'e sürpriz yapmak üzere organize edilen Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal`ın kıydığı nikahta gelinin şahidi RTÜK Başkanı Zahid Akman, damadın şahidi ise Kanal D Haber Genel Müdürü Mehmet Ali Birand oldu. 10 Mart 2010 tarihinde boşandılar.

Can Tanrıyar, uzun süre birlikte olduğu Tamar Oner ile Temmuz 2020 ayında nişanlandı. Aralık 2020 de evlenecek. Pandemi nedeni ile ertelenen nikah 2022 yılında yapıldı. Can Tanrıyar’ın nikah şahitliğini iş insanı Sadettin Saran yaptı. Çiftin, 2022 yılında bir kız çocuğu dünyaya geldi.

Sosyal medyada çektiği videolar ile siyasiler dahi birçok ismi hedef alan Muhammed Yakut ile iş birliği yaptığı belirlenen Can Tanrıyar, 29 Nisan 2023 tarihinde sevk edildiği mahkemece "Birden fazla kişi ile yağma suçlaması" ile tutuklandı.

Kitapları :
2015 - Yakarım Canını: Ajda Pekkan CD Hediyeli


Kaynak:Biyografi.info

Can Tanrıyar kitapları

  • Yakarım Canını Yakarım Canını

    Yarın tarihi : 2015-06-08


    Yayınevi : PUSLU YAYINCILIK


    Edebiyat » Anı (hatırat)
    Edebiyat » Anlatı

Tüm Can Tanrıyar kitapları

Can Tanrıyar için yapılan aramalar

Can Tanrıyar, Can Tanrıyar biyografi, Can Tanrıyar hayatı, Can Tanrıyar özgeçmişi, Can Tanrıyar hakkında, Can Tanrıyar doğum yeri, Can Tanrıyar fotoğraf, Can Tanrıyar video, Can Tanrıyar resim, Can Tanrıyar kimdir?, Can Tanrıyar kaç yaşında?, Can Tanrıyar nereli, Can Tanrıyar memleketi