FB TW PIN NWS
BioRank 8977

İsmail Ünal

Doğum tarihi : ??.??.1955
İsmail Ünal kaç yaşında : 69
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Mimar
İsmail Ünal doğum yeri : Süleymaniye Köyü, Akseki, Antalya

İsmail Ünal Biyografisi

İsmail Ünal 20 Ekim 2019 tarihinde yapılacak olan Beşiktaş Jimnastik Kulübü'ü Olağanüstü seçimli bir genel kurulda başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

İsmail Ünal, 1955 yılında Antalya'nın Akseki ilçesi, Süleymaniye Köyünde doğmuştur. İlkokulu köyünde okudu. İlkokul dördüncü sınıftayken Ailecek İstanbul’a göç ettiler. Babası onu Kasımpaşa’daki Cezayirli Gazi Hasan paşa İlkokulu’na yazdırdı. İstanbul’da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden 1977 yılında mezun oldu.

İsmail Ünal, 1973 yılında CHP gençlik kollarına girdi.

Üniversiteden mezun olduktan sonra 1980 yılında serbest mimarlığa başladı. Çoğunluğu Beşiktaş ilçe sınırları içinde olmak üzere toplu konut, konut, sanayi sitesi ve fabrika projelerini geliştirdi ve uyguladı. Bu projeler sayesinde yerel yönetimlerle iç içe çalışarak Beşiktaş'ın genel özelliklerini ve sorunlarını tanıma fırsatı buldu. Üstlendiği görevler sonucunda yaptığı çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı gezide mesleği, çağdaş yerel yönetim uygulamaları ve kent yaşamıyla ilgili birçok bilgi edindi.

1992-1994 yılları arasında BJK Yönetim Kurulu Üyeliği yapan İsmail Ünal, 2002-2004 yılları arasında Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün (BJK) Genel Sekreterlik görevinde bulunmuştur.

İsmail Ünal, 2007 yılından beri Tarihi Kentler Birliği Encümen Üyesi'dir.

İsmail Ünal, 2004-2014 yılları arasında iki dönem CHP’den aday olarak seçilmiş ve Beşiktaş Belediye Başkanlığı yapmıştır. 28 Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimde CHP’den aday olarak Beşiktaş ilçesi Belediye Başkanı seçildi. Daha sonra 29 Mart 2009 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerini de %68.7 oranında oy alarak kazanmış ve ikinci dönem Beşiktaş ilçesi Belediye Başkanı olarak görev yapmıştır.

İsmail Ünal, 1982 yılında Şefika hanım ile evlendi. İki kızı vardır.

Fikret Orman’ın, 24 Eylül 2019 tarihinde Beşiktaş Jimnastik Kulübü'ü başkanlığından istifa kararı almasının ardından İsmail Ünal 20 Ekim 2019 tarihinde yapılacak olan Beşiktaş Jimnastik Kulübü'ü Olağanüstü seçimli bir genel kurulda başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Ancak 17 Ekim 2019 tarihinde adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Kaynak:Biyografi.info

İsmail Ünal hakkında haberler

Tüm İsmail Ünal haberleri

İsmail Ünal için yapılan aramalar

İsmail Ünal, İsmail Ünal biyografi, İsmail Ünal hayatı, İsmail Ünal özgeçmişi, İsmail Ünal hakkında, İsmail Ünal doğum yeri, İsmail Ünal fotoğraf, İsmail Ünal video, İsmail Ünal resim, İsmail Ünal kimdir?, İsmail Ünal kaç yaşında?, İsmail Ünal nereli, İsmail Ünal memleketi