FB TW PIN NWS
BioRank 7288

Berksan Özer

Doğum tarihi : 30.Mayıs.1979
Berksan Özer kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Berksan Özer doğum yeri : Ankara

Berksan Özer Biyografisi

Berksan Özer, 30 Mayıs 1979 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Profesyonel anlamda ilk sahne deneyimini 17 yaşında gerçekleştiren Berksan’ın babasının Ankara'da büyük bir gazinosu ve bir gece kulübü varmış. 18 yaşından itibaren hem sahneye çıkmaya hem de Kabare Bar adlı gece kulübünü işletmeye başlamış. Ankara Üniversitesi Amerikan Turizmi Ve Otelciliği bölümünden mezun oldu. Babasını 1995 yılında kaybeden Berksan’ın annesi Gata’dan emekli hemşiredir ve Turaç Berkay Özer adında bir kardeşi vardır, aynı zamanda aranlörlüğünü yapmaktadır.
Müziğe ilkokul üçüncü sınıfta başladı. Babasın müziğe olan ilgini keşfetmesiyle, Ankara radyo evinin açtığı bir sınavla Türk sanat müziği çocuk korosuna girdi. Özgen Gürbüz yönetiminde beş yıl çocuk korosunda çalışmalarını sürdürdü. Daha sonra Tuncay Yalın'dan şan dersleri almaya devam etti. Solo olarak ilk sahne deneyimini Ankara'da Cabare adlı gece clup da yaşadı. Birkaç yıl sonra yine aynı clup da istek üzerine sahneye çıktı.

Solo olarak çıktığı o kulüpte onu dinleyenler arasında, onu bu hayali için cesaretlendirecek ve teşfik edecek olan Fatoş Çinkitaş'la tanıştı. Macera böyle başladı... Bundan yaklaşık iki hafta sonra prodüktörü olacak Metin İlhan'la tanıştı. Ve İstanbul'a doğru yola çıkarak İstanbul’a yerleşti. Albümde bulunan şarkıları hazırladığı süre içerisinde yaklaşık iki yıl boyunca büyük bir clup da vokal olarak çalıştı.

2003 yılında ilk albümü “Çilek”i çıkarttı. Albümde14 şarkı yer alıyor. Bu şarkıların 13'ü onun imzasını taşıyor.

Berksan Özer, 2007 yılında yapımcılığını ve yönetmenliğini Faruk Aksoy’un yaptığı “Çılgın Dersane Kampta” adlı sinema filminde Alp Kırşan, Ceyda Ateş, Okan Karacan, Paşhan Yılmazel, Simge Tertemiz, Sevil Uyar, Ozan Aydemir, Mustafa Topaloğlu, Cüneyt Arkın, Sibel Tüzün ile birlikte rol aldı.

Berksan Özer, 2012 yılında tv8'de yayınlanan ve çekimleri Kenya'da yapılan Trophy Türk adlı yarışma programında yer almıştır. Hale Caneroğlu ile birlikte Billur Kalkavan, Burcu Çetinkaya, Ceyda Ersoy, Esra Ersoy, Zaza Enden, Leyla Bilginel, Şener Üşümezsoy, Ertem Şener, Serkan Tanırgan, Tuğba Özay ve Önder Bekensir ve Helin Avşar da yarışmacı ekip içindeydi.

Albümleri :
Stüdyo Albümü:
2003 - Çilek
2005 - Kalbime Dönüyorum
2007 - Bay Bay
2009 - Zaaf
2011 - Su

Maxi Single:
2006 - Öpüşelim mi?
2013 - Oh Oh
2014 - Berksan Ft Hande Yener - Haberi Var Mı?
2015 - Onlar Bilmez

Remiks Albüm :
2010 - Beni Seviyor

Filmleri ve Dizileri :
2007 - Çılgın Dershane Kampta
2008 - Üç Tatlı Cadı
2008 - Servet Avcısı


Kaynak:Biyografi.info

Berksan Özer için yapılan aramalar

Berksan Özer, Berksan Özer biyografi, Berksan Özer hayatı, Berksan Özer özgeçmişi, Berksan Özer hakkında, Berksan Özer doğum yeri, Berksan Özer fotoğraf, Berksan Özer video, Berksan Özer resim, Berksan Özer kimdir?, Berksan Özer kaç yaşında?, Berksan Özer nereli, Berksan Özer memleketi