FB TW PIN NWS
BioRank 3164

Ertem Şener

Doğum tarihi : 18.Temmuz.1975
Ertem Şener kaç yaşında : 48
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Ertem Şener doğum yeri : Malatya

Ertem Şener Biyografisi

Spor spikeri ve sunucu.

Star Tv'de anlattığı Şampiyonlar Ligi maçları sayesinde ismini duyurdu.

Ertem Şener, 18 Temmuz 1975 tarihinde Malatya’da doğmuştur. İstanbul 50. Yıl İNSA Lisesi’ni bitirdikten sonra Muğla Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu.

1995 yılında bir radyoda çalıştı. Ardından Muğla’da bölgesel bir televizyonda ve sonrasında TGRT’de 1996’da profesyonelliğe adım attı. Burada İtalya Seri maçlarının anlatımını yaparken, spor bültenleri ve program sunuculuğu da yaptı. Çok kısa bir süre Kanal 6’da çalıştı. 1997 Ağustos’un da Star TV’ye transfer oldu. Star TV’de Şampiyonlar Ligi maçlarının anlatımı, sunumu, Telegol, Futbolig programlarının yapımcılığı-sunuculuğunu gerçekleştirdi. Star Tv'de anlattığı Şampiyonlar Ligi maçları sayesinde ismini duyurdu.

2001 yılında İtalya’da Fatih Terim ve Türk futbolcularının takibi için bir süre Milano’da özel bir haber ajansı adına çalıştı. 2002 yılında Star TV’ye geri döndü.

Ertem Şener, Gülşen Şener ile evlidir. Ömer, Kerim ve Nurefşan adlarında 2 oğlu bir kızı vardır.

2012 yılında Kanal D'de yayınlanan “Kazanmak İçin Bir Dakika” isimli programı sundu.

TV8 ekranlarında 2012 yılında yayınlanan, Afrika’nın beşiği Kenya’da gerçekleşen yarışma programı “Trophy Türk” sunuculuğunu Helin Avşar ve Taner Güngör ile birlikte Ertem Şener yaptı. Burcu Çetinkaya ile birlikte Billur Kalkavan, Berksan Özer, Hale Caneroğlu, Ceyda Ersoy, Esra Ersoy, Zaza Enden, Leyla Bilginel, Şener Üşümezsoy, Serkan Tanırgan, Tuğba Özay ve Önder Bekensir ve Helin Avşar da yarışmacı ekip içindeydi.

Beyaz TV Spor Müdürü görevi yapan Ertem Şener, aynı zamanda Beyaz TV'de Beyaz Futbol ve Derin Futbol adlı programlarını sunmaktadır. Ertem Şener'in hazırlayıp sunduğu "BEYAZ FUTBOL" Ahmet Çakar, Sinan Engin, Rasim Ozan Kütahyalı ve Abdülkerim Durmaz'ın yorumlarıyla Pazar günleri 23:00'da BEYAZ TV’de yayınlanmaktadır. Ayrıca Pazartesi akşamları 23:00'da Ertem Şener yönetimindeki aynı kadro ile yine BEYAZ TV’de Akıllara takılanlar, perde arkasında yaşananlar, konuşmaya cesaret edilemeyenler DERİN FUTBOL’da masaya yatırılmaktadır.

Kendisine ait bir prodüksiyon şirketi ve ‘Medyahaber.com’ haber sitesi vardır.

Ertem Şener, 18 Kasım 2016 tarihinde vizyona giren "Adam mısın!" adlı sinema filminde “Beyaz Futbol” yorumcuları Ahmet Çakar, Sinan Engin, Rasim Ozan Kütahyalı, Abdülkerim Durmaz ve Ertem Şener, televizyon stüdyosundan sonra film setinde buluştu.

Ayrıca 20 Kasım 2016 tarihinden itibaren de Vatan gazetesinde köşe yazarlığı yapacaktır.

Beyaz TV Spor Müdürü görevini 9 yıldır sürdüren aynı zamanda Beyaz Futbol ve Derin Futbol programlarını sunan Ertem Şener, 2 Ekim 2020 tarihinde görevinden ayrıldı.

Ödülleri :
2012 - En İyi Spiker Ödülü

Rol Aldığı Filmler :
2016 - Adam mısın! (Sinema Filmi)
1999 - Yıkılmadım (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Ertem Şener filmleri

Tüm Ertem Şener filmleri

Ertem Şener için yapılan aramalar

Ertem Şener, Ertem Şener biyografi, Ertem Şener hayatı, Ertem Şener özgeçmişi, Ertem Şener hakkında, Ertem Şener doğum yeri, Ertem Şener fotoğraf, Ertem Şener video, Ertem Şener resim, Ertem Şener kimdir?, Ertem Şener kaç yaşında?, Ertem Şener nereli, Ertem Şener memleketi