FB TW PIN NWS
BioRank 1574

Pınar Aylin

Doğum tarihi : 12.Mayıs.1972
Pınar Aylin kaç yaşında : 52
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Pınar Aylin doğum yeri : İzmir

Pınar Aylin Biyografisi

Pınar Aylin, 12 Mayıs 1972 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. Annesi Hüya hanım ilk okul öğretmeni idi. Efe adında bir erkek kardeşi var. İlkokula 5 yaşında gidip öğretmen annesinin öğrencisi oldu. Liseyi İzmir özel Türk koleji'nde okudu. 16 yaşında 3.tercihi olan Ege üniversitesi İletişim fakültesi'ne kazanıp girdi. O sıralar reklamcılık adına yaratıcı birşeyler yapacağını düşünürken, daha öğrenci iken TRT'den gelen bir teklifle TRT İzmir Televizyonu'nda gençlik programları sunmaya başladı. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden mezun olunca Kanal Ege 'ye girip kendi programlarını hazırlayıp sunmaya başladı.
Daha sonra 22 yaşında 1994 yılında İstanbul'a gelerek müzik dünyasına girdi. Bir kamyonetin arkasında çektiği ve oldukça sevimli göründüğü "Deliler Gibi" şarkısının klibiyle bir anda şöhreti yakaladı.

Pınar Aylin, müzik hayatına hızlı girerek 10 yıla 5 albümü sığdırabilmeyi başardı. "Güneşten" diyerek müzik dünyasına merhaba diyen sanatçı, çok geçmeden "Ay Işığında" alübümünü çıkardı, bu albümünü "Çöl Fırtınası" izledi. 2004 yılında ise "No.5" adlı albümüyle müzik piyasasında yer bulan ünlü sanatçı, "Aslolan Ben" albümüyle 2007 yılında sevenleriyle buluştu.

Pınar Aylin’in, Yalan Rüzgarı'nın yakışıklı Dany'si, Michael Damian'la yaptığı düet, müzik kariyerinde önemli bir aşama oldu. Damian'ın, albümünü dinlediği Türk kadın vokaller arasından kendisini seçmiş olması, Pınar'ı çok mutlu etti. Michael Damian'la birlikte, "Don't Make Me Wait" parçasına, İngilizce ve Türkçe olarak düet yaptılar. Büyük beğeni toplayan parça, Damian'ın, Amerika'da çıkardığı albümde de yer aldı. Parçanın klibi, Türk kanallarının yanı sıra Amerikan MTV ve E Channel'de sık sık yayınlandı. Aynı parça, Aylin'e bir de ödül getirdi. Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi'nin düzenlediği 1. Bahar Şenliği Özel Ödülleri'nde "En İyi Pop Kadın Sanatçısı Ödülüne" layık görüldü.

Evliliği: Pınar Aylin, Hollanda’da yaşayan bankacı Mert Tokatlıoğlu ile 1999 yılında evlendi 8 yıl sonra 2008 yılında boşandı. Maya (d.2002) adında bir kızı var.

2012 yılından beridir Süleyman Bey ile nişanlı olan Pınar Aylin, 12 Aralık 2014 tarihinde Çeşme Alaçatı'da İzmirli Süleyman Bey ile evlendi.

Albümleri :
1995 - Ben Bahara Hazırım
1997 - Güneşten
1998 - Ay Işığında
2000 - Çöl Fırtınası
2004 - No.5
2007 - Aslolan Ben
2009 - Masal Bu Ya
2011 - Hit 70'ler

Filmleri :
2009 - Bez Bebek - (Matematik Öğretmeni Mimi)


Kaynak:Biyografi.info

Pınar Aylin için yapılan aramalar

Pınar Aylin, Pınar Aylin biyografi, Pınar Aylin hayatı, Pınar Aylin özgeçmişi, Pınar Aylin hakkında, Pınar Aylin doğum yeri, Pınar Aylin fotoğraf, Pınar Aylin video, Pınar Aylin resim, Pınar Aylin kimdir?, Pınar Aylin kaç yaşında?, Pınar Aylin nereli, Pınar Aylin memleketi , Pınar Aylin albümleri