FB TW PIN NWS
BioRank 5496

Ali Demir (ekonomist)

Doğum tarihi : 21.Aralık.1976
Ali Demir (ekonomist) kaç yaşında : 47
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Ali Demir (ekonomist) doğum yeri : Şanlıurfa

Ali Demir (ekonomist) Biyografisi

Ali Demir, 21 Aralık 1976 tarihinde Şanlıurfa’da çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Eğitimine hem ekonomi hem de teknoloji tutkusu ile devam etti. 2004 yılında Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te bulunan Balasagunlu Yusuf Kırgız Ulusal Üniversitesi'nden ekonomi bölümünden mezun oldu. Ayrıca 2001 yılında Microsoft Windows sistem mühendisliği okudu.
Hem ekonomi hem de teknoloji tutkunu ve yatırımcısı olan Ali Demir, 2022 yılında sanal kripto varlıklar alanında çığır açan adımlar attı. USD, altın, gümüş ve petrol için sanal kripto varlıkların %100 teminat altına alınabileceğini iddia etti (1: 1) 7/24 çevrimiçi doğrulanabilirlik ile. Bu öncü fikir, CoinMarketCap'teki büyük oyuncuların büyük beğenisini topladı. Ancak bu konseptin önde gelen rakibi Tether'in CEO'su, mevcut teknoloji ve koşullarla bunun şu anda mümkün olmadığını belirterek saygıyla karşı çıktı. Bu projeyi sonuna kadar götürme kararlılığına rağmen, Mart 2023'te uluslararası bürokratik engeller nedeniyle bu projeden vazgeçmek zorunda kaldığını resmen açıkladı.

İleriye dönük olarak, Ali Demir, Ağustos 2023'te createnetwork.ai'nin lansman tarihini duyurdu. Platform, blockchain tabanlı web3 ve yapay zekâ destekli Dünyanın en kapsamlı hepsi bir arada içerik oluşturma, sosyal medya pazarlama ve e-ticaret yönetimi çözümüdür. Yaklaşık 2 yıldır gelişmektedir.

Ali Demir, ekonomi ve teknoloji alanındaki atılımlarının yanı sıra evli ve 8 çocuk babası bir aile babasıdır. Ayrıca "Ben Yazarken O Söverdi" ve "Kodlar/Sayılar Yalan Söylemez" adlı yazımı devam eden iki kitabı bulunan başarılı bir yazardır.

Ali Demir'in yolculuğu, ekonomi ve teknolojiyi amansız bir şekilde birleştirme arayışıyla belirlendi. Vizyoner fikirleri ve öncü ruhu ile sanal varlıklar ve merkezi olmayan finans dünyasına önemli katkılar sağlamaya devam ediyor.

Sertifikalar:
-İki yazılım mühendisliği sertifikası

Kitaplar: yazım devam ediyor
"Ben Yazarken O Söverdi"
"Kodlar/Sayılar Yalan Söylemez"

Projeler:
USD, altın, gümüş ve petrol için sanal kripto varlık konsepti geliştirildi (2022)
Blockchain tabanlı web3 ve AI destekli içerik oluşturma, sosyal medya pazarlaması ve e-ticaret platformu oluşturuldu -creationnetwork.ai (Ağustos 2023'te kullanıma sunuluyor)

Ödüller:
Web ve mobil uygulama tasarımında üç ödül

Profesyonel deneyim:
İlk 10 blockchain teknolojisi şirketi için danışmanlık (2014-2017)
Teknoloji firmaları için uluslararası tanıtım kampanyaları yönetti (2014-2017)

Yenilik:
Merkezi olmayan bir borsa fikrini önerdi (2017)
Merkezi olmayan değişim konseptini tartışmak için Finlandiya'da Nokia'dan önemli bir kişiyle bir araya geldi (2017)


Kaynak:Biyografi.info

Ali Demir (ekonomist) resimleri

Tüm Ali Demir (ekonomist) resimleri

Ali Demir (ekonomist) hakkında haberler

Tüm Ali Demir (ekonomist) haberleri

Ali Demir (ekonomist) için yapılan aramalar

Ali Demir (ekonomist), Ali Demir (ekonomist) biyografi, Ali Demir (ekonomist) hayatı, Ali Demir (ekonomist) özgeçmişi, Ali Demir (ekonomist) hakkında, Ali Demir (ekonomist) doğum yeri, Ali Demir (ekonomist) fotoğraf, Ali Demir (ekonomist) video, Ali Demir (ekonomist) resim, Ali Demir (ekonomist) kimdir?, Ali Demir (ekonomist) kaç yaşında?, Ali Demir (ekonomist) nereli, Ali Demir (ekonomist) memleketi