FB TW PIN NWS
BioRank 5157

Ümit Boyner

Doğum tarihi : 28.Eylül.1963
Ümit Boyner kaç yaşında : 61
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Meslek : iş kadını
Ümit Boyner doğum yeri : İstanbul

Ümit Boyner Biyografisi

(TÜSİAD) Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneğinin eski başkanı

Ümit Boyner, 28 Eylül 1963 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Tam adı Ümit Nazlı Alpay’dır. Annesi Ayla Yörükoğlu, babasının adı Ömer Oktay Yörükoğlu’dur. Aslen Ayvalıklı. 1923'teki mübadeleyle oraya yerleştirilmiş bir aileye mensuptur. Şimdiki adı Beyoğlu Anadolu Lisesi olan İngiliz Kız Ortaokulu’nda sonra liseyi ve üniversiteyi ABD’de okudu. 1985 yılında New York'ta University of Rochester'dan mezun oldu.

1985 yılında Chemical Mitsui Bank'ta iş hayatına başladı. , iki yıl süren bankacılığın ardından altı yıl çeşitli şirketlerde Finansman Yöneticisi olarak çalıştı. Ümit Boyner, Türk Petrol Holding A.Ş. Chemical Mitsui Bank Kredi Pazarlama Müdürü, Finans Müdürü olarak çalıştı. Turcas Petrolcülük A.Ş. Finans ve Hazine Müdürü olarak görev yaptı.

1996 yılında Boyner Grubu'nun holdingleşme stratejisi ile birlikte Finansmandan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı. 2002 yılından bu yana, Boyner Holding A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalıştı.

2005 yılında (TÜSİAD) Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneğinde Dış Tanıtım Komisyonu'ndan sorumlu yönetim kurulu üyesi oldu. 2007 yılında başkan yardımcısı oldu. 21 Ocak 2010 tarihinde TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildi. 19 Ocak 2012 tarihinde TÜSİAD’ın 42. Genel Kurulu toplantısında (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine yeniden seçildi. 2013 yılında görevi bitti.

Ümit Boyner, ayrıca Kadın Girişimciler Derneği'nin (KAGİDER) kurucu üyesi ve dört yıl süreyle başkan yardımcılığı görevini yaptı. Aynı zamanda Türkiye Sualtı Arkeolojisi Vakfı, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Tohum Otizm Vakfı'nda mütevelli heyeti üyesidir.

Ümit Boyner, ilk eşi işadamı Doğan Bolak ile olan ilk evliliğinden Sinan Bolak (d.1988) adında bir oğlu vardır. 1993 yılında boşandılar.

Ümit Boyner, 1994 yılında Kick box dersleri sırasında tanıdığı iş adamı Cem Boyner ile evlendi. Murat (d.14 Şubat 1996) adında bir oğlu var


Kaynak:Biyografi.info

Ümit Boyner hakkında haberler

Tüm Ümit Boyner haberleri

Ümit Boyner için yapılan aramalar

Ümit Boyner, Ümit Boyner biyografi, Ümit Boyner hayatı, Ümit Boyner özgeçmişi, Ümit Boyner hakkında, Ümit Boyner doğum yeri, Ümit Boyner fotoğraf, Ümit Boyner video, Ümit Boyner resim, Ümit Boyner kimdir?, Ümit Boyner kaç yaşında?, Ümit Boyner nereli, Ümit Boyner memleketi