FB TW PIN NWS
BioRank 5267

Tarık Sezer

Doğum tarihi : ??.??.1964
Tarık Sezer kaç yaşında : 59
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Müzisyen
Tarık Sezer doğum yeri : İstanbul

Tarık Sezer Biyografisi

'O Ses Türkiye' adlı ses yarışmasının Müzik Direktörlüğünü ve de orkestra şefliğini yaptı.

Tarık Sezer, 1964 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1974 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı'na girerek müziğe adım atmıştır. 9 Yıl boyunca çello, piano, kompozisyon dersleri alıp 1984 yılında mezun oldu. Okuldaki öğrenimini sürdürürken 1981 yılında dönemin önemli orkestralarından biri olan Topkapı Orkestrasından teklif alıp bu orkestrada çalışmaya başladı.

İlk grubunu 1985 yılında Aydın Karabulut, Gürol Ağırbaş, Tahsin Endersoy ve Erkan Oğur ile kuran Tarık Sezer 1985-1989 yılları arasında başta Zülfü Livaneli olmak üzere birçok sanatçıya sahne performanslarında eşlik etmiş ve albümlerinin müzik direktörlüğü ile aranjörlüğünü üstlenmiştir.

Tarık Sezer, 1990-1991 yıllarındaki askerlik görevinden sonra dönüşünde Leman Sam ile 3,5 yıl süren bir çalışması olmuştur. 1994 yılında Sertab Erener ile çalışmaya başlayan Tarık Sezer aynı yıl içerisinde Yıldız Tilbe’nin Delikanlım, Gökhan Kırdar’ın “Yerine Sevemem” albümlerinin müzik direktörlüğünü ve aranjörlüğünü yapmıştır

Aynı zamanda 1995 yılından beri Kenan Doğulu’ya stüdyo ve sahne çalışmalarında müzik direktörü ve aranjör olarak eşlik etmektedir.

2007 yılından itibaren “Pop Star-Şarkı Söylemek Lazım” – “Bir Şarkısın Sen” – “Akademi Türkiye” adlı müzik programlarındaki orkestraların müzik direktörlüğünü yapan Tarık Sezer bu arada Ajda Pekkan ile 2 Yıl süren sahne çalışmasında da bulunmuştur.

30 Ekim 2010 tarihinde ilki ve 16 Ekim 2011 tarihinde ikinci sezonu yapılan sunuculuğunu ve yapımcılığını Acun Ilıcalı'nın üstlendiği yarışma programı “Yok Böyle Dans”ın Müzik Direktörlüğünü ve de orkestra şefliğini yapmıştır.

10 Ekim 2011 tarihinde ilki yapılan Acun Ilıcalı’nın sunuculuğunu yaptığı 6 sezondur “O Ses Türkiye” adlı ses yarışması programının Müzik Direktörlüğünü ve de orkestra şefliğini yaptı.

Tarık Sezer, 40 seneyi aşkın müzik deneyimini ve bilgisini aktarmak için 2016 ağustos ayında Tarık Sezer Akademi'yi kurmuştur.

Çalıştığı Sanatçılar:
Seyyal Taner
Grup Gündoğarken
İlhan Şeşen
İlhan İrem
Leman Sam
İzel Çeliköz
Yıldız Tilbe
Ayşegül Aldinç
Sertab Erener
Burak Kut
Murat Boz
Mustafa Ceceli
Kenan Doğulu
Ajda Pekkan
Sezen Aksu
MFÖ
Gökhan Kırdar
Işın Karaca
Yaşar Günaçgün
Sibel Can
Erol Evgin
Fatih Erkoç
Kurtuluş Türkgüven
Zülfü Livaneli
Levent Yüksel


Kaynak:Biyografi.info

Tarık Sezer için yapılan aramalar

Tarık Sezer, Tarık Sezer biyografi, Tarık Sezer hayatı, Tarık Sezer özgeçmişi, Tarık Sezer hakkında, Tarık Sezer doğum yeri, Tarık Sezer fotoğraf, Tarık Sezer video, Tarık Sezer resim, Tarık Sezer kimdir?, Tarık Sezer kaç yaşında?, Tarık Sezer nereli, Tarık Sezer memleketi