FB TW PIN NWS
BioRank 1050

Esra Ceyhan

Doğum tarihi : ??.Temmuz.1969
Esra Ceyhan kaç yaşında : 55
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Meslek : TV sunucusu
Esra Ceyhan doğum yeri : İstanbul

Esra Ceyhan Biyografisi

Televizyon programcısı ve sunucu

Esra Ceyhan, 1969 yılında İstanbul'da doğmuştur. Asker olan babasının görevi nedeniyle çocukluğundan beri birçok şehir değiştirdi. En çok da Bursa ve Diyarbakır'da yaşamış. Bursa'da başladığı ilkokulu Diyarbakır'da bitirdi. Ortaokul ve liseyi yine Bursa'da okudu. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni kazandı. Böylece Bursa'dan İstanbul'a geldi.

1988 yılında üniversite ikinci sınıf öğrencisiyken bir davette Halit Kıvanç'la tanıştı. Televizyonculuk hayatı da bu tanışma ile başladı.

Üniversitede okurken TRT’de çalışmaya başladı. 'TRT'e çalıştığı yıllarda Halit Kıvanıç'n teklif etmesine rağmen kamera önüne geçmeyen ve kamera arkasını öğrenmeye çalışan Esra Ceyhan çalışma hayatına verdiği aradan sonra Flash TV'e bu kez kamera önünde seyircilerle buluştu. 'TRT'e eğlence ve eğitim kültür drama programlarında yönetmen yardımcısı olarak programların hazırlanışı hakkında tecrübe kazandı.

1996 yılında televizyonda ilk kamera önüne çıkmaya HBB televizyonunda “İkiden Dörde” isimli gündüz kuşağı kadın programıyla başladı. Daha sonra da 1997 yılında Atv'ye geçerek sekiz buçuk yıl “Esra Ceyhan'la A'dan Z'ye” isimli programını sunmuştur. Aynı programına bir sezon TV 8 'de de devam etmiştir.

Sabah gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Daha sonra da Posta gazetesinde yazdı. Bir süre sonra Kanal D'de “Esra Ceyhan'la” isimli programı yapmaya başlamıştır. 2009 yılında TRT'ye transfer olmuş ve “Esra Ceyhan'la Hayat” adlı gündüz programını yapmıştır. 5 ay yaptığı program sona erdirildi.

Esra Ceyhan'ın, “Cey Yapım” adında bir yapım şirketi de vardır.

2012 yılında Kanal 7 ekranında "Esra Ceyhan'la A'dan Z'ye" programı ile yeniden izleyici karşısına çıktı.

Esra Ceyhan, 1992 yılında diş hekimi Barbaros Ceyhan ile evlendi. 17 yıl sonra 2009 yılında boşandı. Ayşe (d.2006) adında bir kızı vardır.

Türk mutfağından örneklerle hazırladığı bir yemek kitabı yazdı.

Kaynak:Biyografi.info

Esra Ceyhan kitapları

Tüm Esra Ceyhan kitapları

Esra Ceyhan için yapılan aramalar

Esra Ceyhan, Esra Ceyhan biyografi, Esra Ceyhan hayatı, Esra Ceyhan özgeçmişi, Esra Ceyhan hakkında, Esra Ceyhan doğum yeri, Esra Ceyhan fotoğraf, Esra Ceyhan video, Esra Ceyhan resim, Esra Ceyhan kimdir?, Esra Ceyhan kaç yaşında?, Esra Ceyhan nereli, Esra Ceyhan memleketi