FB TW PIN NWS
BioRank 32

Mehmet Ali Yalçındağ

Doğum tarihi : ??.??.1964
Mehmet Ali Yalçındağ kaç yaşında : 60
Kilo & Boy :
Burcu :
Mehmet Ali Yalçındağ doğum yeri : İstanbul

Mehmet Ali Yalçındağ Biyografisi

Doğan Holding yönetim kurulu üyesi ve Doğan Yayın Holding başkan vekilidir.

Mehmet Ali Yalçındağ, 1964 yılında İstanbul’da doğmuştur. Mehmet Ali Yalçındağ, üniversite eğitimini 1989 yılında İngiltere’nin başşehri Londra’da “American College in London” üniversitesinde tamamlamıştır. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın damadıdır.

1990 yılında Doğan Dış Ticaret'te çalışmaya başladı. 1991 yılında Doğan Holding İcra Komitesi'nde ve 1992 yılında da Milliyet Gazetesi'nde genel müdür yardımcısı olarak görev aldı.

1996 yılında Doğan Holding'teki medya şirketleri Doğan Yayın Holding çatısı altında birleştirilirken Mehmet Ali Yalçındağ, bu kuruluşun yönetim kurulu başkan vekilliğine getirildi. 1999 yılında da Doğan Yayın Holding'in icra kurulu başkanlığına getirildi.

Mehmet Ali Yalçındağ, Arzuhan Doğan Yalçındağ ile evlidir ve iki çocuğu vardır.

TÜSİAD Üyesi olan Mehmet Ali Yalçındağ, Uluslararası Reklamcılık Derneği (IAA ) Türkiye Başkanı, Türkiye Reklam Konseyi Başkanı olmasının yanı sıra Galatasaray Spor Kulübü Üyeliği, WEF Medya Yöneticileri Üyeliği de yapmaktadır.

Doğan ve Raks isimlerinin ilk harflerinden oluşan D&R Mağazalarının ilk yönetim kurulu üyelerindendir. 2012 yılından itibaren Rusya’nın lider arama motoru olan “Yandex Türkiye”nin CEO'sudur.

Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı tarafından yapılan bir yazılı açıklama ile Mehmet Ali Yalçındağ, Doğan Grubuna bağlı medya organlarının koordinasyon ve yayın politikalarının yönetiminden, Doğan Yayın İlkeleri ve evrensel yayıncılık değerleri çerçevesinde tam yetki ile görevlendirilerek 21 Aralık 2015 tarihinde Doğan Medya Grubu'nun yeni CEO'su oldu.

2016 yılında RedHack 'in Berat Albayrak'ın maillerini hacklemesinin ardından aralarında geçen mailler yüzünden Doğan Grubu CEO'luğundan istifa etti.

Mehmet Ali Yalçındağ , 2018 yılı Ekim ayında Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu'na atandı.

Kaynak:Biyografi.info

Mehmet Ali Yalçındağ için yapılan aramalar

Mehmet Ali Yalçındağ, Mehmet Ali Yalçındağ biyografi, Mehmet Ali Yalçındağ hayatı, Mehmet Ali Yalçındağ özgeçmişi, Mehmet Ali Yalçındağ hakkında, Mehmet Ali Yalçındağ doğum yeri, Mehmet Ali Yalçındağ fotoğraf, Mehmet Ali Yalçındağ video, Mehmet Ali Yalçındağ resim, Mehmet Ali Yalçındağ kimdir?, Mehmet Ali Yalçındağ kaç yaşında?, Mehmet Ali Yalçındağ nereli, Mehmet Ali Yalçındağ memleketi