FB TW PIN NWS
BioRank 2260

Burak Kut

Doğum tarihi : 27.Ağustos.1973
Burak Kut kaç yaşında : 51
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Burak Kut doğum yeri : İstanbul

Burak Kut Biyografisi

Bebeto lakaplı pop müzik sanatçısı.
Burak Kut, 27 Ağustos 1973 tarihinde İstanbul'da doğdu. Müziğe Çapa Ortaokulu'na gittiği yıllarda okul orkestrasıyla birlikte yaptığı çalışmalarla başladı. Daha sonra Şehremini Lisesi'ne devam eden sanatçı, müzik derslerinin olmaması sebebiyle, ikinci senesinde olmasına rağmen oradan ayrılarak İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'ne başvurdu ve sınavlardan birincilikle geçerek okula girmeye hak kazandı. Sanatçı burada flüt ve piyano eğitimi aldı. Okul korosunun solistliğini üstlendiği lise yıllarında gerek kendi okulu, gerekse Kabataş Erkek Lisesi adına katıldığı yarışmalarda 3 yıl üstüste birinci oldu.

Mezuniyeti sonrasında Hakan Peker'in sahibi olduğu Peker Müzik'le anlaşarak ilk albümünü, "Benimle Oynama / Çılgınım" adıyla çıkardı. Hem müziği, hem de kişiliğiyle bir anda dikkatleri çeken ve Türkiye'nin "Bebetosu" lakabı yakıştırılan sanatçı, milyon barajına yakın bir tiraj elde eden bu albümün çıkışını takip eden iki sene içerisinde 300'e yakın konser verdi. Pek çok başarıyı beraberinde getiren bu albümle birlikte, o yıllarda Türkiye'de verilen hemen hemen bütün müzik ödüllerinin sahibi oldu. Ayrıca Avrupa "MTV Local Hero" ödülünü de kazandı.

İkinci albümü "Nereden Geldim, Nerelere Gideceğim" ile kendini daha da geliştirdi ve söz ve beste yazmaya ağırlık verdi. "Yaşandı Bitti" isimli parçasına New York' da çekilen klip büyük ses getirdi. Bu arada albüm çalışmalarının dışında da müzik etkinliklerini sürdüren sanatçı; Sarah Brightman'la düet yaptı.

"Notre Dame'ın Kamburu" isimli filmin hem müziğini seslendirdi, hem de seslendirmesini gerçekleştirdi. Aynı projeyi Yunanistan'da yapan ünlü Yunanlı şarkıcı Sakis Rouvas ile düet yaptı ve Kıbrıs -Yeşil Hatta birlikte verdikleri konser ile Abdi İpekçi Barış Ödülü'ne layık görüldü. Bu yoğun etkinliklerden sonra tüm söz ve besteleri kendisine ait olan 3. albümü "Küçük Prens" i kendi şirketinden çıkaran Burak Kut, bundan sonraki müzik yaşamına yeni anlaşma imzaladığı Unıversal Müzik'te devam etme kararı aldı.

2000 Eylül ayında yine tüm söz ve bestelerinin kendine ait olduğu şarkılardan oluşan "Burak Kut" isimli 4. albümünü ise Universal Müzik'ten çıkardı.

2007 yılında "Komple" adlı albümünü Doğan Müzik Company'den çıkardı.

2009 yılında “İlaç” adlı Rock müzik ağırlıklı albümünü yaptı.

2013 yılında “Sevginin Her Hali” adını verdiği Maxi Single albümünü çıkardı.

Burak Kut, 2011 yılında Dr. Cansel Yeni ile evlendi, Aden Bucan (d.2011) adında bir kızı var.

2014 yılında başrol oynadığı “Ankara'nın Dikmen'i” adlı dizide Bülent Emrah Parlak, Hande Katipoğlu, Özlem Aydın ile birlikteydi.

İlk bölümü 31 Mart 2016 tarihinde başlayacak olan "O Ses Çocuklar" programında jüri üyeliğini; Hadise Açıkgöz ve Oğuzhan Koç ile birlikte yapacaktır. Sunuculuğunu ise Jess Molho üstlenecek.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
2016 - Küçük Prens

Albümleri :
1994 - Benimle Oynama - Çılgınım
1995 - Nereden Geldim Nerelere Gideceğim
1997 - Küçük Prens
1997 - Derdim Var ( David Morales ile birlikte) (Maxi Single)
2000 - Burak Kut
2007 - Komple
2009 - İlaç
2013 - Sevginin Her Hali (Maxi Single)
2015 - Olduğu Kadar Olmadı Kader (Maxi Single)
2015 - Kalbine Sor (İYİMÜZİK/Kaiti Garbi Productions/PanikRecords) (Kaiti Garbi ile birlikte)(Maxi Single)

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 - Olaylar Olaylar (Mühendis) (Sinema Filmi)
2016 - Nasıl Yani (Sinema Filmi)
2015 - Buyur Burdan Bak (Kendisi) (Tv Programı)
2014 - Arkadaşım Hoşgeldin (Kendisi) (Tv Programı)
2014 - Ankara'nın Dikmeni (Latif) (TV Dizisi)
2011 - Nuri (Umut) (TV Dizisi)
2009 - Altın Kızlar (Atilla Han) (TV Dizisi)
2007 - Aşk Kapıyı Çalınca (Emre Zeybek) (TV Dizisi)
2002 - O Şimdi Asker (Sinema Filmi)
1993 - Üçüzler (Kemalin oğlu) (Sinema Filmi)
1993 - Üçüzler (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Burak Kut hakkında haberler

Tüm Burak Kut haberleri

Burak Kut filmleri

Tüm Burak Kut filmleri

Burak Kut için yapılan aramalar

Burak Kut, Burak Kut biyografi, Burak Kut hayatı, Burak Kut özgeçmişi, Burak Kut hakkında, Burak Kut doğum yeri, Burak Kut fotoğraf, Burak Kut video, Burak Kut resim, Burak Kut kimdir?, Burak Kut kaç yaşında?, Burak Kut nereli, Burak Kut memleketi