FB TW PIN NWS
BioRank 6893

Oya Unustası

Doğum tarihi : ??.??.1988
Oya Unustası kaç yaşında : 36
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Dizi Oyuncusu
Oya Unustası doğum yeri : Kadıköy, İstanbul

Oya Unustası Biyografisi

“Beyaz Karanfil” adlı dizide(Nergis) rolünü canlandırdı.

Oya Unustası, 1988 yılında İstanbul, Kadıköy'de doğmuştur. Aslen İzmir,Buca'lıdır. Anne tarafı büyükleri Selanik göçmeni, baba tarafı büyükleri ise Bulgaristan göçmenidir. İki ablası, bir abisi vardır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Flüt Bölümünden mezun oldu.

Ayla Algan’dan oyunculuk ve sahne sanatları dersleri aldı.

173 cm boyunda ve 50 kilo ağırlığında olan Oya Unustası, sunuculuğunu Ceyda Düvenci ve Murat Yıldırım'ın üstlendiği 2013 yılında Rüveyda Öksüz’ün birinci olduğu Mıss Turkey Güzellik yarışmasında ilk 20’ye giren finalistlerden olmuştur. Miss Turkey 2013 Güzellik Yarışması'nın final gecesinde Kenan Doğulu ve Göksel sahne aldı. Bu yarışmanın jürileri ise 2012 Miss World (Dünya Güzeli) Yu Wenxia, 2002 Miss World (Dünya Güzeli) Azra Akın, Engin Altan Düzyatan, Ahmet Kural, Filiz Akın, Hıncal Uluç ve Güneri Civaoğlu, Yıldırım Mayruk, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Nuri Soysal, Elidor Saç Uzmanı Tomas Taw, ve Miss Turkey Organizasyonu Başkanı Can Sandıkçıoğlu idi.

Oya Unustası (Nergis) rolünü canlandırdığı “Beyaz Karanfil” adlı dizide Kenan Çoban (Zülfü), Hakan Boyav, Ali Sürmeli (Osman), Okan Turan, Çağlar Ertuğrul (Başar) ve Chloe Loughnan (Berrak) rol almıştır.

31 Mart 2018 günü akşamı ATV’de başlayan ve yönetmenliğini Serkan İpekören’in üstlendiği "Masum Değiliz" dizisinde başrollerde Uraz Kaygılaroğlu, Damla Sönmez, Aras Aydın, Ushan Çakır, Oya Unustası ve Sercan Badur ile birlikte rol aldı.

2019 yılında yönetmenliğini Cem Karcı ve Benal Tairi'nin yaptığı ve başrollerinde Akın Akınözü, Ebru Şahin, Ayda Aksel, Gülçin Santırcıoğlu, Serhat Tutumluer, Gökhan Yavuz gibi oyuncuların oynadığı “Hercai” adlı dizide Gönül Aslanbey karakterini canlandırdı.

Filmleri ve Dizileri :
2019 - Hercai (Gönül Aslanbey) (TV Dizisi)
2018 - Diriliş Ertuğrul (?) (TV Dizisi)
2018 - Masum Değiliz (Ceyda Koruhan) (TV Dizisi)
2015 - Kalbim Ege'de Kaldı (Zeliş Gıpgıp) (TV Dizisi)
2014 - Beyaz Karanfil (Nergis) (TV Dizisi)
2013 - Sevdaluk (Gülben Gedik) (TV Dizisi)
2011 - İzmir Çetesi (Duru) (TV Dizisi)
2010 - Kaybedenler Kulübü (Bardaki Kız)(Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Oya Unustası için yapılan aramalar

Oya Unustası, Oya Unustası biyografi, Oya Unustası hayatı, Oya Unustası özgeçmişi, Oya Unustası hakkında, Oya Unustası doğum yeri, Oya Unustası fotoğraf, Oya Unustası video, Oya Unustası resim, Oya Unustası kimdir?, Oya Unustası kaç yaşında?, Oya Unustası nereli, Oya Unustası memleketi