FB TW PIN NWS
BioRank 5503

Kenan Çoban

Doğum tarihi : 22.Ocak.1975
Kenan Çoban kaç yaşında : 49
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Meslek : Dizi Oyuncusu
Kenan Çoban doğum yeri : Elazığ

Kenan Çoban Biyografisi

Kenan Çoban, 22 Ocak 1975 tarihinde Elazığ’da doğmuştur. Elazığ Ticaret Ve Meslek Lisesinden mezun oldu. Gerçek Adı Abdülhey Kenan Çoban’dır. Ankara'da, Antalya'da, İstanbul'da muhasebecilik, çaycılık, ticaret, boyacılık gibi çeşitli işlerde çalıştı.
Antalya ve Ankara’da spor işletmeciliği yaptı. En beğendiği yabancı aktörler Mel Gibson, Tom Cruise ve Al Pacino olan Kenan Çoban, atletizm, futbol, tekvando sporlarını ve ata binmeyi seviyor. Boş vakitlerinde spor yapıyor, sinemaya gidiyor. En çok aksiyon filmlerini seviyor.

Kenan Çoban, Kurtlar Vadisi dizi film setine prodüksiyon elemanı olarak işe girdi. Uzun zaman çay servisinden çeşitli işlere kadar her işi yapmış, sonunda Raci Şaşmaz onu dizide oynatma kararı almış ve böylece 30. bölümde diziye girerek oyuncu olmuş.

2003 yılında “Kurtlar Vadisi” dizisi ile oyunculuğa başladı. Necati Şaşmaz’ın başrolde olduğu dizide Gürkan Uygun, Özgü Namal, Selçuk Yöntem, Oktay Kaynarca, Seray Sever, Hande Kazanova, Musa Uzunlar gibi oyuncularla beraber rol aldı.

2014 yılında “Beyaz Karanfil” adlı dizide Kenan Çoban, Hakan Boyav ve Ali Sürmeli başrollerde oynadı.

Kenan Çoban, İstanbul Ömerli İshaklı’da fidanlık kurdu. “Garden Consept” isimli mekanda peyzaj ağaçlar ve çiçekler yetiştiren Çoban aynı zamanda organik ürünlerden oluşan mönüsüyle yeme içme hizmeti de veriyor. Kenan Çoban, Elazığlı olmasına rağmen fanatik bir Trabzonspor taraftarıdır.

Kenan Çoban, 24 Haziran 2011 tarihinde Denizli'de İstanbul Üniversitesi Konservatuvar Bölümü mezunu Dilek Özkan ile evlendi 7 ay sonrada boşandı.

15 Ekim 2017 tarihinde ikinci evliliğini Helin Nazlı Çoban ile yaptı.

Filmleri ve Dizileri :
2018 - Bal Kaymak (Asker) (Sinema Filmi)
2015 - 2017 - Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Fahri) (TV Dizisi)
2014 - Beyaz Karanfil (Zülfü) (TV Dizisi)
2014 - 2015 - Nizama Adanmış Ruhlar (TV Dizisi)
2011 - Kurtlar Vadisi Filistin (Abdülhey)(Sinema Filmi)
2007 - Kurtlar Vadisi Terör (Abdülhey)(TV Dizisi)
2007 - Halil İbrahim Sofrası (Abdülhey)(TV Dizisi)
2007 - Ayrılık (Kerem)(TV Dizisi)
2007 - 2014 - Kurtlar Vadisi Pusu (Abdülhey)(TV Dizisi)
2006 - Kurtlar Vadisi Irak (Abdülhey)(Sinema Filmi)
2003 - 2005 - Kurtlar Vadisi (Abdülhey)(TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Kenan Çoban için yapılan aramalar

Kenan Çoban, Kenan Çoban biyografi, Kenan Çoban hayatı, Kenan Çoban özgeçmişi, Kenan Çoban hakkında, Kenan Çoban doğum yeri, Kenan Çoban fotoğraf, Kenan Çoban video, Kenan Çoban resim, Kenan Çoban kimdir?, Kenan Çoban kaç yaşında?, Kenan Çoban nereli, Kenan Çoban memleketi