FB TW PIN NWS
BioRank 5912

Murat Rışvan

Doğum tarihi : ??.??.1978
Murat Rışvan kaç yaşında : 45
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek :
Murat Rışvan doğum yeri : İstanbul

Murat Rışvan Biyografisi

Ütopya yarışmacısı

Murat Rışvan, 1978 yılında İstanbul’da doğmuştur. Çıraklıktan başlayarak Elektronik Teknisyeni mesleğini kendi imkânları ile öğrenmiştir. Uzun yıllardır konsol tamiri yapmaktadır.

1,96 boyunda olan Murat Rışvan, evlidir. Tamir işleri ile uğraşmak ve yemek yapmak hobileri arasındadır.

2014 yılının Ekim ayında TV8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Acun Ilıcalı'nın yeni yarışma programı “Ütopya” adlı yarışmada Murat Rışvan; Altar Gültekin, Çağdaş Tahsin Yıldız, Gamze Çetinkaya, İnci Satır, İnci Melek Bozkaya, Kurretülayn Matur, Ahmet Arda Sezen, Özlem Sezgin, Semih Öztürk, Serkan Ercan (Ütopya), Tezcan Fenerliler, Tuğçe Aksoylu, Tuncay Kes, Türkan Gözcü ile yarışacak.

10 ay sürecek olan Ütopya yarışmasında 15 yarışmacı boş bir ahırın bulunduğu ıssız bir arazide hayvancılık ve tarım yaparak ve kişisel bazı eşyaların verileceği bir kulübede yaşamaya çalışacak. 10 ay boyunca dünya ile bağlantılarını sadece bir telefondan sağlayacaklar. Yüzden fazla kamera ile sürekli olarak izlenecek. Doğal yaşam ortamında 15 yarışmacı bir kulübede kendilerine verilen 2 inek ve 25 tavuk, gerekli kazma kürek gibi ve biraz da tohum ile yaşam savaşı verecekler. Kendi ürünlerini kendileri yetiştirecek. Yarışmada her ay bir yarışmacı elenecek. Doğal yaşam ortamında sadece elektrik ve suyun, bir de yemek pişirmek için gaz verilecek. Yarışmacıların yanında tek bir kameraman dahi olmayacak. Yarışmacıların tek bağlantıları telefon olacak.

Ekranların en yeni yarışma programı Ütopya'da alışılagelmiş kuralların hiçbiri olmayacak. Yarışmacılar hep birlikte ahır ile iç içe olan bir evde yaşayacak. Yarışmacıların gaz ihtiyaçları karşılanacak ama bu gazı ısınmada kullanmayacaklar. Araziden odun toplayarak ateş yakıp ısınmaya çalışacaklar. Elektriğin ve suyun da bulunduğu arazide, yarışmacılar için özel banyo ve tuvalet bulunmayacak. Yarışmacılar birçok yarışmanın aksine doğal yaşamla tamamen iç içe olacaklar.

Televizyonun haricinde isteyenler yarışmayı 24 saat boyunca internet üzerinden takip edebilecek. 16 Eylül 2015 tarihinde Ütopya'dan Murat Rışvan elendi.

TV8'de yayınlanan ve 11 ay süren yarışma Ütopya'nın şampiyonu 20 Eylül 2015 gecesi belli oldu. Semih Öztürk'ü SMS oylaması sonucunda geçen Tuncay Kes, Ütopya 1.si oldu. Ütopya şampiyonu Tuncay Kes, yarışmada toplanan 880.000 TL ödülün yarısını yani 440.000 TL'sini kazandı.

Kaynak:Biyografi.info

Murat Rışvan için yapılan aramalar

Murat Rışvan, Murat Rışvan biyografi, Murat Rışvan hayatı, Murat Rışvan özgeçmişi, Murat Rışvan hakkında, Murat Rışvan doğum yeri, Murat Rışvan fotoğraf, Murat Rışvan video, Murat Rışvan resim, Murat Rışvan kimdir?, Murat Rışvan kaç yaşında?, Murat Rışvan nereli, Murat Rışvan memleketi