FB TW PIN NWS
BioRank 7103

Gamze Çetinkaya

Doğum tarihi : ??.??.1989
Gamze Çetinkaya kaç yaşında : 35
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek :
Gamze Çetinkaya doğum yeri : İstanbul

Gamze Çetinkaya Biyografisi

Ütopya yarışmacısı

Gamze Çetinkaya, 1989 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü öğrencisi iken Ütopya yarışmasına katılabilmek için okulu dondurmuştur.

1.77 boyunda ve bekar olan Gamze Çetinkaya, fotoğraf çekmekten hoşlanıyor ve her insanla anlaşabileceğini söylüyor.

2014 yılının Ekim ayında TV8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Acun Ilıcalı'nın yeni yarışma programı “Ütopya” adlı yarışmada Gamze Çetinkaya; Altar Gültekin, Çağdaş Tahsin Yıldız, Ahmet Arda Sezen, İnci Satır, İnci Melek Bozkaya, Kurretülayn Matur, Murat Rışvan, Özlem Sezgin, Semih Öztürk, Serkan Ercan (Ütopya), Tezcan Fenerliler, Tuğçe Aksoylu, Tuncay Kes, Türkan Gözcü ile yarışacak.

10 ay sürecek olan Ütopya yarışmasında 15 yarışmacı boş bir ahırın bulunduğu ıssız bir arazide hayvancılık ve tarım yaparak ve kişisel bazı eşyaların verileceği bir kulübede yaşamaya çalışacak. 10 ay boyunca dünya ile bağlantılarını sadece bir telefondan sağlayacaklar. Yüzden fazla kamera ile sürekli olarak izlenecek. Doğal yaşam ortamında 15 yarışmacı bir kulübede kendilerine verilen 2 inek ve 25 tavuk, gerekli kazma kürek gibi ve biraz da tohum ile yaşam savaşı verecekler. Kendi ürünlerini kendileri yetiştirecek. Yarışmada her ay bir yarışmacı elenecek. Doğal yaşam ortamında sadece elektrik ve suyun, bir de yemek pişirmek için gaz verilecek. Yarışmacıların yanında tek bir kameraman dahi olmayacak. Yarışmacıların tek bağlantıları telefon olacak.

Ekranların en yeni yarışma programı Ütopya'da alışılagelmiş kuralların hiçbiri olmayacak. Yarışmacılar hep birlikte ahır ile iç içe olan bir evde yaşayacak. Yarışmacıların gaz ihtiyaçları karşılanacak ama bu gazı ısınmada kullanmayacaklar. Araziden odun toplayarak ateş yakıp ısınmaya çalışacaklar. Elektriğin ve suyun da bulunduğu arazide, yarışmacılar için özel banyo ve tuvalet bulunmayacak. Yarışmacılar birçok yarışmanın aksine doğal yaşamla tamamen iç içe olacaklar.

Televizyonun haricinde isteyenler yarışmayı 24 saat boyunca internet üzerinden takip edebilecek.

29 Aralık 2014 tarihinde yapılan oylamada kaybeden Gamze Çetinkaya oldu ve Ütopya macerası son buldu.

TV8'de yayınlanan ve 11 ay süren yarışma Ütopya'nın şampiyonu 20 Eylül 2015 gecesi belli oldu. Semih Öztürk'ü SMS oylaması sonucunda geçen Tuncay Kes, Ütopya 1.si oldu. Ütopya şampiyonu Tuncay Kes, yarışmada toplanan 880.000 TL ödülün yarısını yani 440.000 TL'sini kazandı.

Kaynak:Biyografi.info

Gamze Çetinkaya için yapılan aramalar

Gamze Çetinkaya, Gamze Çetinkaya biyografi, Gamze Çetinkaya hayatı, Gamze Çetinkaya özgeçmişi, Gamze Çetinkaya hakkında, Gamze Çetinkaya doğum yeri, Gamze Çetinkaya fotoğraf, Gamze Çetinkaya video, Gamze Çetinkaya resim, Gamze Çetinkaya kimdir?, Gamze Çetinkaya kaç yaşında?, Gamze Çetinkaya nereli, Gamze Çetinkaya memleketi