FB TW PIN NWS
BioRank 7054

Türkan Gözcü

Doğum tarihi : ??.??.1962
Türkan Gözcü kaç yaşında : 62
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek :
Türkan Gözcü doğum yeri : İzmir

Türkan Gözcü Biyografisi

Ütopya yarışmacısı
Türkan Gözcü, 1962 yılında İzmir’de doğmuştur. 1. 65 boyundaki emekli kütüphaneci olan Türkan Gözcü, tarım ve el işlerinin başlıca yetenekleri olduğunu söylüyor. Babası çiftçi idi, hayatı köy ve Şanlıurfa'nın Siverek kasabasında geçti. 3 çocuğu olan Türkan Gözcü'nün eşi TSK mensubu idi, eşi 19 nisan 2006 tarihinde baş ağrısı ile hastaneye gitti. beyin tümörü nedeni ile 2007 yılında hayatını kaybetti.

2014 yılının Ekim ayında TV8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Acun Ilıcalı'nın yeni yarışma programı “Ütopya” adlı yarışmada Türkan Gözcü; Altar Gültekin, Çağdaş Tahsin Yıldız, Gamze Çetinkaya, İnci Satır, İnci Melek Bozkaya, Kurretülayn Matur, Murat Rışvan, Özlem Sezgin, Semih Öztürk, Serkan Ercan (Ütopya), Tezcan Fenerliler, Tuğçe Aksoylu, Tuncay Kes, Ahmet Arda Sezen ile yarışacak.

10 ay sürecek olan Ütopya yarışmasında 15 yarışmacı boş bir ahırın bulunduğu ıssız bir arazide hayvancılık ve tarım yaparak ve kişisel bazı eşyaların verileceği bir kulübede yaşamaya çalışacak. 10 ay boyunca dünya ile bağlantılarını sadece bir telefondan sağlayacaklar. Yüzden fazla kamera ile sürekli olarak izlenecek. Doğal yaşam ortamında 15 yarışmacı bir kulübede kendilerine verilen 2 inek ve 25 tavuk, gerekli kazma kürek gibi ve biraz da tohum ile yaşam savaşı verecekler. Kendi ürünlerini kendileri yetiştirecek. Yarışmada her ay bir yarışmacı elenecek. Doğal yaşam ortamında sadece elektrik ve suyun, bir de yemek pişirmek için gaz verilecek. Yarışmacıların yanında tek bir kameraman dahi olmayacak. Yarışmacıların tek bağlantıları telefon olacak.

Ekranların en yeni yarışma programı Ütopya'da alışılagelmiş kuralların hiçbiri olmayacak. Yarışmacılar hep birlikte ahır ile iç içe olan bir evde yaşayacak. Yarışmacıların gaz ihtiyaçları karşılanacak ama bu gazı ısınmada kullanmayacaklar. Araziden odun toplayarak ateş yakıp ısınmaya çalışacaklar. Elektriğin ve suyun da bulunduğu arazide, yarışmacılar için özel banyo ve tuvalet bulunmayacak. Yarışmacılar birçok yarışmanın aksine doğal yaşamla tamamen iç içe olacaklar.

Televizyonun haricinde isteyenler yarışmayı 24 saat boyunca internet üzerinden takip edebilecek.

24 Mart 2015 tarihinde yapılan oylamada kaybeden Türkan Gözcü oldu ve 149 günlük Ütopya macerası son buldu.

TV8'de yayınlanan ve 11 ay süren yarışma Ütopya'nın şampiyonu 20 Eylül 2015 gecesi belli oldu. Semih Öztürk'ü SMS oylaması sonucunda geçen Tuncay Kes, Ütopya 1.si oldu. Ütopya şampiyonu Tuncay Kes, yarışmada toplanan 880.000 TL ödülün yarısını yani 440.000 TL'sini kazandı.

Kaynak:Biyografi.info

Türkan Gözcü için yapılan aramalar

Türkan Gözcü, Türkan Gözcü biyografi, Türkan Gözcü hayatı, Türkan Gözcü özgeçmişi, Türkan Gözcü hakkında, Türkan Gözcü doğum yeri, Türkan Gözcü fotoğraf, Türkan Gözcü video, Türkan Gözcü resim, Türkan Gözcü kimdir?, Türkan Gözcü kaç yaşında?, Türkan Gözcü nereli, Türkan Gözcü memleketi