FB TW PIN NWS
BioRank 7887

İnci Melek Bozkaya

Doğum tarihi : ??.??.1987
İnci Melek Bozkaya kaç yaşında : 37
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek :
İnci Melek Bozkaya doğum yeri : Eskişehir

İnci Melek Bozkaya Biyografisi

Ütopya yarışmacısı

İnci Melek Bozkaya, 1987 yılında Eskişehir’de doğmuştur.

Evli olan İnci Melek Bozkaya, Eskişehir’de butik pastacılık yapmaktadır. Her işi yapabileceğine inanan İnci Melek, istediği şeyi elde edebilmek için tüm enerjisini sonuna kadar harcayacağını söylüyor.

1.64 boyunda olan İnci Melek Bozkaya’nın, yemek yapmak, el işleri, tamirat, kapı açmak gibi hobileri vardır.

2014 yılının Ekim ayında TV8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Acun Ilıcalı'nın yeni yarışma programı “Ütopya” adlı yarışmada İnci Melek Bozkaya; Altar Gültekin, Çağdaş Tahsin Yıldız, Gamze Çetinkaya, İnci Satır, Ahmet Arda Sezen, Kurretülayn Matur, Murat Rışvan, Özlem Sezgin, Semih Öztürk, Serkan Ercan (Ütopya), Tezcan Fenerliler, Tuğçe Aksoylu, Tuncay Kes, Türkan Gözcü ile yarışacak.

10 ay sürecek olan Ütopya yarışmasında 15 yarışmacı boş bir ahırın bulunduğu ıssız bir arazide hayvancılık ve tarım yaparak ve kişisel bazı eşyaların verileceği bir kulübede yaşamaya çalışacak. 10 ay boyunca dünya ile bağlantılarını sadece bir telefondan sağlayacaklar. Yüzden fazla kamera ile sürekli olarak izlenecek. Doğal yaşam ortamında 15 yarışmacı bir kulübede kendilerine verilen 2 inek ve 25 tavuk, gerekli kazma kürek gibi ve biraz da tohum ile yaşam savaşı verecekler. Kendi ürünlerini kendileri yetiştirecek. Yarışmada her ay bir yarışmacı elenecek. Doğal yaşam ortamında sadece elektrik ve suyun, bir de yemek pişirmek için gaz verilecek. Yarışmacıların yanında tek bir kameraman dahi olmayacak. Yarışmacıların tek bağlantıları telefon olacak.

Ekranların en yeni yarışma programı Ütopya'da alışılagelmiş kuralların hiçbiri olmayacak. Yarışmacılar hep birlikte ahır ile iç içe olan bir evde yaşayacak. Yarışmacıların gaz ihtiyaçları karşılanacak ama bu gazı ısınmada kullanmayacaklar. Araziden odun toplayarak ateş yakıp ısınmaya çalışacaklar. Elektriğin ve suyun da bulunduğu arazide, yarışmacılar için özel banyo ve tuvalet bulunmayacak. Yarışmacılar birçok yarışmanın aksine doğal yaşamla tamamen iç içe olacaklar.

Televizyonun haricinde isteyenler yarışmayı 24 saat boyunca internet üzerinden takip edebilecek.

İnci Melek Bozkaya, 14 Kasım 2014 tarihinde yapılan ilk eleme gecesinde Ütopya'ya veda eden isim oldu.

TV8'de yayınlanan ve 11 ay süren yarışma Ütopya'nın şampiyonu 20 Eylül 2015 gecesi belli oldu. Semih Öztürk'ü SMS oylaması sonucunda geçen Tuncay Kes, Ütopya 1.si oldu. Ütopya şampiyonu Tuncay Kes, yarışmada toplanan 880.000 TL ödülün yarısını yani 440.000 TL'sini kazandı.

Kaynak:Biyografi.info

İnci Melek Bozkaya için yapılan aramalar

İnci Melek Bozkaya, İnci Melek Bozkaya biyografi, İnci Melek Bozkaya hayatı, İnci Melek Bozkaya özgeçmişi, İnci Melek Bozkaya hakkında, İnci Melek Bozkaya doğum yeri, İnci Melek Bozkaya fotoğraf, İnci Melek Bozkaya video, İnci Melek Bozkaya resim, İnci Melek Bozkaya kimdir?, İnci Melek Bozkaya kaç yaşında?, İnci Melek Bozkaya nereli, İnci Melek Bozkaya memleketi