FB TW PIN NWS
BioRank 1677

Cengiz Abazoğlu

Doğum tarihi : ??.??.1969
Cengiz Abazoğlu kaç yaşında : 55
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Tasarımcı
Cengiz Abazoğlu doğum yeri :

Cengiz Abazoğlu Biyografisi

Cengiz Abazoğlu, 1969 yılında doğdu. Ailesinin kumaş konusunda faaliyet gösteren firmasında çalışmaya başlayarak küçük yaşlarda modayla tanışmıştır.
Modacı olmayı küçük yaşlarda yapmaya karar verdiği için eline geçirdiği bütün kağıtlara modeller çiziyordu. Kendini çalışma hayatına ve modaya o kadar çok kaptırdı ki, modacılık yüzünden liseden sonra eğitimine devam etmemiş ve Brüksel merkezli bir deri firmasında tasarımcı olarak çalışmaya başlamış, önce yardımcı stilistlik yapmış, ardından da 2006 senesine kadar sadece ısmarlama ya da kişiye özel diye tanımlanan “Haute Couture” tarzında kendi atölyesini İstanbul Nişantaşı’da kurmuş ve koleksiyonlarını hazırlamaya devam etmiş. 2006 senesinden itibaren hazır giyim konusunda da faaliyet göstermeye başlamıştır. 2009 yılından bu yana İstanbul’un yanı sıra yurt dışında Paris Haute Couture haftasında da koleksiyonlarını sergilemektedir.

1988 senesinde ilk defilesini İstanbulVizon Show” bünyesinde gerçekleştirmiş ve bu koleksiyonu büyük ilgi görmüştür. 2009 Ocak ayından itibaren İstanbul’un yanı sıra Paris Haute Couture haftasında koleksiyonlarını sergilemektedir.

Cengiz Abazoğlu "Gelinlik Modelleri" ile de kendini kanıtlamış ve oldukça gösterişli tarzı ve kalitesi ile her zaman ön planda olan modacılardandır.

Tasarımlarım arka sokaklar için değil, primadonna’lara göre” diyen Cengiz Abazoğlu, bir kara liste hazırlamış. “Fiyatın 50 katını ödeseler de onlar için elbise dikmem” dediği ünlü isimler var.

Cengiz Abazoğlu, Show Tv.de yayınlanan “Bugün Ne Giysem programı”nda danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Kanal D ekranlarından “Bana Her Şey Yakışır” yarışma proğramını sunmaktadır.

Cengiz Abazoğlu’nun en çok giydirmek istediği kişi “Madonna”dır.

Cengiz Abazoğlu, 2012 Haute Couture İlkbahar-Yaz Koleksiyonu'nu, Paris Moda Haftası'nın final defilesi ile tanıttı. 30 parçalık koleksiyonunda; kristal ve yarı değerli taşların ağırlığı dikkat çekti. Ünlü modacı; şifon, krep ve dantelden oluşan kıyafetlerde zengin bir renk skalası kullandı. Abazoğlu defilesinde izdiham yaşanırken; koleksiyon moda otoritelerinden tam not aldı.

Eylül 2016 ayında başlayan ve Ezgi Avcı ile birlikte Tv8 kanalında moda yarışması "Ne Giysem Yakışır" adlı programda sunuculuk yaptı. Program Kasım 2016 ayında bitti.



Kaynak:Biyografi.info

Cengiz Abazoğlu için yapılan aramalar

Cengiz Abazoğlu, Cengiz Abazoğlu biyografi, Cengiz Abazoğlu hayatı, Cengiz Abazoğlu özgeçmişi, Cengiz Abazoğlu hakkında, Cengiz Abazoğlu doğum yeri, Cengiz Abazoğlu fotoğraf, Cengiz Abazoğlu video, Cengiz Abazoğlu resim, Cengiz Abazoğlu kimdir?, Cengiz Abazoğlu kaç yaşında?, Cengiz Abazoğlu nereli, Cengiz Abazoğlu memleketi