FB TW PIN NWS
BioRank 3246

Halil Sezai

Doğum tarihi : 16.Ağustos.1979
Halil Sezai kaç yaşında : 45
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Halil Sezai doğum yeri : Eskişehir

Halil Sezai Biyografisi

Halil Sezai Paracıkoğlu, 16 Ağustos 1979 da Eskişehir’de doğdu. Babası eski bas gitarcı sonra da muhasebecilık yapmış, annesi Nurten Paracıkoğlu da öğretmenmiş. Babasının ailesi Bulgaristan’ın Pazarcık ilinin Paracık köyünden olup, soyadı buradan gelmekteymiş. Mahallesindeki ilkokul ve orta okuldan sonra liseyi Eskişehir Atatürk Lisesinde tamamlayan Halil Sezai Paracıklıoğlu, Hacettepe Üniversitesi, Ankara Devlet Konservatuarı 2003 yılı Müzik Bölümü mezunudur. Sinema ve tiyatro oyuncusu, şarkıcı, söz yazarı ve bestecidir. İlk bestesini 15 yaşındayken yaptı.
Halil Sezai Paracıkoğlu’nun En Çok Bilinen Şarkıları , Paramparça, İsyan, Ağlamışız, Sen ve Ben, Olsun, Hayalimin Ortasında, Sonbahar, Seni Beklemek, Esme, Sevda Tanrıçası, Yanıma Gel, Aşk Yasak Ağlıyor, Fırtına, Bir Rüzgar Esti, Üşürken, İsyan ve İncir Reçeli’nde Söylediği Duman şarkısıdır.

İlk albümü olan “Seni Beklerken”, Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle 21 Kasım 2011′de yayınlandı. Ayrıca 2012 yılında “Seni Beklerken” adlı albümü ile büyük başarı yakalayan sanatçının bir anda sosyal medyada en çok konuşulan isim haline gelmiştir. “Seni Beklerken” albümünde Paramparça, Fırtına, Sonbahar, İsyan, Duman, Sevda Tanrıçası, Yanıma Gel gibi söz ve müziklerin birçoğu kendine ait olan eserleri yer almaktadır.

Daha önce de, Ferhat Göçer’e, Melih Ünen’e, Özcan Deniz’e şarkı vermiş.

Duygu Paracıkoğlu adında kendisinden 2 yıl 3 gün küçük oyuncu bir kızkardeşi var.

Halil Sezai, hayvan sevgisiyle de tanınır. Kendisinin Paspas adında sevimli bir kedisi var.

Halil Sezai Paracıkoğlu, 2014 yılında yapımcılığını yaptığı “Çilek” adlı sinema filminde İlker Aksum, Azra Akın, Bülent Şakrak, Selen Öztürk ile kendisi de başrolde oynadı.

2014 yılında yapımcılığını Necati Akpınar'ın üstlendiği "İncir Reçeli 2" adlı sinema filminde Sinan Çalışkanoğlu, Şafak Pekdemir, Ahmet Uz, Selim Akgül ile birlikte oynamıştır.

Halil Sezai; imam rolünde 2015 yılında yönetmenliğini İlker Ayrık’ın yaptığı “Yapışık Kardeşler” sinema filminde İlker Ayrık, Hakan Bulut, Suzan Kardeş, Suat Sungur, Erdal Tosun, Ayberk Atilla, Fırat Tanış, Bülent Şakrak, Yasemin Çonka, Şebnem Bamsey, Gül Fakı ve İvana Sert ile beraber oynadı.

23 Ağustos 2015 tarihinde Halil Sezai ile bir enerji şirketinde yönetici asistanı olan Zehra Kaya Kadıköy Evlendirme Dairesi’nde evlendi. Çift, nikahın ardından anlaşmazlıklar baş gösterince 15 gün sonra anlaşmalı olarak tek celsede boşandı.

Ödülleri :
2012 - Kral TV Video Müzik Ödülleri - En İyi Çıkış Yapan Sanatçı

Albümleri :
2011 - Seni Beklerken
2012 - Her Neyse (feat.Serhat Karayiğit)
2012 - Seni Beklemek
2013 - Ey Aşk

Filmleri ve Dizileri :
2018 - Canavar Gibi: Türk İşi Frankeştayn(Sinema Filmi)
2017 - Rüzgar (Alper)(Sinema Filmi)
2016 - Korku Komedi: Bana Normal Aktiviteler (Cinci Hoca)(Sinema Filmi)
2016 - Benim Adım Feridun (Feridun / Ersan)(Sinema Filmi)
2015 - Buyur Burdan Bak (Kendisi)(Tv Programı)
2014 - İncir Reçeli 2 (Metin)(Sinema Filmi)
2014 - Yapışık Kardeşler (İmam) (Sinema Filmi)
2014 - Çilek (sinema)
2014 - Ammar : Film
2011 - Türkan (Dizi)
2011 - Problem Çözen Adam : (İnternet Dizisi)
2011 - İncir Reçeli
2009 - Yapma Diyorum
2009 - Kahve Bahane
2007 - Sevgili Dünürüm
2007 - Kader : Levent
2005 - Ihlamurlar Altında
2004 - Gönül Yarası : Garson


Kaynak:Biyografi.info

Halil Sezai albümleri

Tüm Halil Sezai albümleri

Halil Sezai filmleri

Tüm Halil Sezai filmleri

Halil Sezai için yapılan aramalar

Halil Sezai, Halil Sezai biyografi, Halil Sezai hayatı, Halil Sezai özgeçmişi, Halil Sezai hakkında, Halil Sezai doğum yeri, Halil Sezai fotoğraf, Halil Sezai video, Halil Sezai resim, Halil Sezai kimdir?, Halil Sezai kaç yaşında?, Halil Sezai nereli, Halil Sezai memleketi , Halil Sezai albümleri