FB TW PIN NWS
Canavar Gibi: Türk İşi Frankeştayn

Canavar Gibi: Türk İşi Frankeştayn (2018)

Türkçe adı : Canavar Gibi: Türk İşi Frankeştayn
Yönetmen : Özgür Bakar
Senarist : , ,
Yapım / Dağıtım : Empati Yapım
Oyuncular : Şevket Çoruh, Ruhi Sarı, Bülent Çolak, Ayçin İnci, Nazlı Tosunoğlu, Sinan Bengier, Haldun Boysan, Hüseyin Elmalıpınar, Halil Sezai, Uğur Serhan, Tolga Yüce
Gösterim tarihi :
Türü : Komedi
Süre : 98 dakika
Ülke : Türkiye
Websitesi :

Film Özeti

Dolandırıcı bir adam olan Gürbüz’ün bir mafya babası ile ters düştükten sonra başına gelenleri konu ediyor. İstanbul'un Balat ilçesinde yaşayan Gürbüz üçkâğıtçı ve dolandırıcılığı ile bilinir. Cep telefonu satışı yapan Gürbüz işlerini dalavere ile bir şekilde yoluna koyar. Fakat bu sefer sert kayaya çarpar. Gürbüz bir iş için mafya babası Sarı Kenan’dan yüklü miktarda para alır. Fakat işler yolunda gitmeyince parayı geriye ödeyemez ve Sarı Kenan ile ters düşer. Bu durum onun canına mal olur. Fakat onun macerası burada son bulmaz. Gürbüz’ün arkadaşı olan iki çatlak arkadaşlarını diriltmek için kolları sıvar ve şaşırtıcı bir şekilde bunu başarır. Hayata geri dönen Gürbüz ve çevresi için asıl macera bundan sonra başlar.

İngiliz yazar Mary Shelley’nin sinemaya uyarlanan unutulmaz eseri ve korku karakteri “Frankenstein”ın komedi versiyonuna Şevket Çoruh hayat veriyor. Deccal serisinin ünlü yönetmeni Özgür Bakar’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin kadrosunda Ruhi Sarı, Bülent Çolak, Ayçin İnci, Sinan Bengier, Uğur Serhan, Hüseyin Elmalıpınar, Haldun Boysan, Tolga Yüce ve Nazlı Tosunoğlu gibi isimler yer alıyor.

Canavar Gibi: Türk İşi Frankeştayn fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları