FB TW PIN NWS
BioRank 5228

Erkan Şahin

Doğum tarihi : 09.Eylül.1986
Erkan Şahin kaç yaşında : 38
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Erkan Şahin doğum yeri : İstanbul

Erkan Şahin Biyografisi

Erkan Şahin, 9 eylül 1986 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İlkokulu Pereja İlköğretim Okulunda okudu. Ortaokul ve liseyi ise Bahçelievler Süper Lisesinde tamamladı. Okulun futbol takımında ve Galatasaray Spor kulübün’de beş yıllık bir futbol hayatı oldu, sağlık sorunlarından dolayı futbol hayatına son vermek zorunda kaldı.
2005 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini kazandı ve Eskişehir’e gitti. Okul bitince İstanbul’a geri döndü. 2010 yılında Best Model Of TURKEY yarışmasına girdi. Bu yarışmada Avrupa Kültür Başkenti Kralı seçildi. Yarışmadan sonra Uğurkan Erez ajansında çalışmaya başlayarak Damat, Tween, Avva, Niyazi Erdoğan, Faruk Saraç gibi markaların defilelerinde ve yurt dışı fuar defilelerinde görev aldı.

Erkan Şahin, Müjdat Gezen ve Ayla Algan’dan oyunculuk eğitimleri aldı. İlk oyunculuk deneyimini 2010 yılında “Sultanın Sırrı” adlı sinema filminde İtalyan ajanını canlandırarak yapmıştır. Bu filmde Mark Dacascos, Şerif Sezer, Zeynep Beşerler, Burak Sergen, Sinan Albayrak da rol almıştır.

Oyunculukta Kenan İmirzalıoğlu, Cem Yılmaz ve Tarık Akan gibi isimleri örnek aldığını söyleyen Erkan Şahin, boş zamanlarını kitap okuyarak yüzerek ve spor yaparak değerlendirmektedir.

2014 yılı Kasım ayında Show TV’de yayınlanmaya başlayan, Türker İnanoğlu yapımcılığında Erler Filmin yaptığı “Roman Havası” adlı dizide Erkan Şahin, Kerem rolünü canlandırırken, başrolü Oya Başar, Levent Ülgen, Cezmi Baskın, Petek Dinçöz, ve Günay Karacaoğlu paylaşmaktadır. Dizide ayrıca İlhan Daner, Lalizer Kemaloğlu, Boğaç Aksoy, Gökhan Şahin, Gülay Baltacı, Mehtap Ar, Hakan Dülger, Çiğdem Aygün, Galip Erdal, Goncagül Narlı ve Mesut İzgi gibi usta isimler yer alıyor.

Filmleri ve Dizileri :
2014 - Roman Havası (Kerem) (dizi)
2010 - Sultanın Sırrı (Sinema filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Erkan Şahin kitapları

Tüm Erkan Şahin kitapları

Erkan Şahin için yapılan aramalar

Erkan Şahin, Erkan Şahin biyografi, Erkan Şahin hayatı, Erkan Şahin özgeçmişi, Erkan Şahin hakkında, Erkan Şahin doğum yeri, Erkan Şahin fotoğraf, Erkan Şahin video, Erkan Şahin resim, Erkan Şahin kimdir?, Erkan Şahin kaç yaşında?, Erkan Şahin nereli, Erkan Şahin memleketi