FB TW PIN NWS
BioRank 8947

Niyazi Erdoğan

Doğum tarihi : 20.Ocak.1978
Niyazi Erdoğan kaç yaşında : 46
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Meslek : Tasarımcı
Niyazi Erdoğan doğum yeri : Tarsus, Mersin

Niyazi Erdoğan Biyografisi

Moda tasarımcısı

Niyazi Erdoğan, 20 Ocak 1978 tarihinde Mersin, Tarsus’da doğmuştur. 1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakultesi, Mimarlık Bölümünden mezun oldu. Hemen ardından aynı üniversitede Mimarlık Tarihi üzerine yüksek lisans yaptı. Aynı zamanda da Gökhan Avcıoğlu Mimarlık Hizmetleri, D&S mimarlık hizmetleri ve kreatif mimarlıkta profesyonel olarak çalışmaya başladı.

Parsos School of Design Paris’te yaz okuluna katıldıktan sonra 2003 yılında İTKİB’in açtığı OYUN konulu Genç Moda Tasarımcıları yarışmasında finale kaldı. Daha sonra profesyonel hayatına bir tasarım ofisinde birçok iç piyasa markası ve ihracat firması için koleksiyon hazırlayarak devam etti.

Niyazi Erdoğan, NESIGN Design Factory’i kurdu ve halen tekstil sektöründe birçok firmaya tasarım hizmeti vermektedir. kendi imza markasını çıkaran Niyazi Erdoğan, 2011 İlkbahar-Yaz ve 2012 Sonbahar-Kış koleksiyonlarını İstanbul Moda Haftası’nda yaptığı defilelerle moda severlerin beğenisine sundu.

Moda tasarımı dışında tasarımım birçok dalında hizmet göstermeyi seven Niyazi birçok yarışma ve atölye çalışmasına katıldı. CWE Avrupa Mimarlık Öğrencileri Buluşması (Finlandiya), Türk Philips Aydınlatma Organizasyonu (New York) katıldığı atölye çalışmalarından bazıları. CWE Mathildedal Yenileme Projesi (Finlandiya-Birincilik Ödülü), Türk Philips Aydınlatma Armatür tasarımı yarışması (İstanbul- Birincilik Ödülü), Ghidini 3.Bin Yıl İçin Kapı Kulpu Tasarımı Yarışması (İtalya- Uluslar arası katalogda yer aldı), 3. Bin Yılda Kent Poster Tasarımı Yarışması (Venedik-İtalya-Venedik Bianelin’de Sergilendi) katıldığı yarışmalardan bazıları.

Kaynak:Biyografi.info

Niyazi Erdoğan için yapılan aramalar

Niyazi Erdoğan, Niyazi Erdoğan biyografi, Niyazi Erdoğan hayatı, Niyazi Erdoğan özgeçmişi, Niyazi Erdoğan hakkında, Niyazi Erdoğan doğum yeri, Niyazi Erdoğan fotoğraf, Niyazi Erdoğan video, Niyazi Erdoğan resim, Niyazi Erdoğan kimdir?, Niyazi Erdoğan kaç yaşında?, Niyazi Erdoğan nereli, Niyazi Erdoğan memleketi