FB TW PIN NWS
Bizim İçin Şampiyon

Bizim İçin Şampiyon (2018)

Türkçe adı : Bizim İçin Şampiyon
Yönetmen : Ahmet Katıksız
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Ay Yapım, Med Yapım
Oyuncular : Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah, Fikret Kuşkan, Serkan Ercan (oyuncu), Erdem Akakçe, Burak Tamdoğan, Melis Sezen, Nalan Kuruçim, Ozan Çelik
Gösterim tarihi :
Türü : Dram / Biyografi
Süre : 2s 9dk
Ülke : Türkiye
Websitesi :

Film Özeti

Şampiyon yarış atı Bold Pilot, jokeyi Halis Karataş (Ekin Koç), sahibi Özdemir Atman (Fikret Kuşkan)ve Bold Pilot’ın en sevdiği insan Begüm Atman’ın (Farah Zeynep Abdullah) gerçek yaşamından yola çıkılarak yazılmış sevgi, umut ve yaşam dolu bir hikaye “Şampiyon”.

İstanbul’a iyi bir jokey olmak için gelen Halis Karataş’ın bu hayalini gerçekleştirme serüveni, Bold Pilot’la tanışmasıyla başlar. Ama bu yolculuğun sonunda ortaya çıkan tablo, Halis’in beklentisinin çok üstündedir: ikisi de efsane olmuşlardır. Yola, ikisinin de çok sevdiği birini, Begüm’ü, hayata bağlamak amacıyla çıkarlar; ama beklemedikleri bir şey olur: Koca bir topluma umut olurlar. 1990’ların ortaları. Türkiye’nin siyasal kararsızlık, enflasyon ve umutsuzlukla bunaldığı yıllar. Umutların neredeyse tükendiği o yıllarda halk katıldığı tüm yarışları en sondan gelerek kazanmayı başaran bu ata ve jokeyine yürekten bağlanır. Çünkü o insanlar kendilerini yarışın son metrelerinde bu ikilinin bulunduğu yerde hissederler: En geride. Ama bu kazanmayacakları anlamına gelmez. Çünkü yarış bitiş çizgisinde bitmektedir ve o çizgiyi ilk geçen Bold Pilot ve üstündeki Halis Karataş’tır.

Bizim İçin Şampiyon fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları