FB TW PIN NWS
BioRank 1050

Halis Karataş

Doğum tarihi : 02.Ekim.1972
Halis Karataş kaç yaşında : 52
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Meslek :
Halis Karataş doğum yeri : Gürün, Sivas

Halis Karataş Biyografisi

Jokey Halis Karataş, kariyeri boyunca 6 Gazi koşusu şampiyonluğu yaşadı.

Halis Karataş, 2 Ekim 1972 tarihinde Sivas’ın Gürün ilçesinde maddî durumu iyi olmayan bir ailenin çocuğu olarak doğmuştur. Çocukluğunda futbola ilgi duyuyordu. Jokey olmasına vesile, amcasının ve babasının seyis, ağabeyi Hüseyin Karataş'ın da jokey olmasıydı. Ailesi kendisinin jokey olmasına karşı çıktı; ancak o 14 yaşında jokeylik için ilk adımını attı.

Halis Karataş, kayın pederinin sahibi olduğu Bold Pilot isimli safkan İngiliz atı ile 1996 yılında Gazi Koşusunu 2.26.22 derece ile kazanarak pist rekoru kırdı, bu rekor 2018 yılı itibarıyla halen kırılamamıştır

20 Temmuz 2012 tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda koşulan 7 yarışın hepsini kazanarak Türkiye rekoru kırmış, dünya rekorunda ünlü jokey Frankie Dettori'ye ortak olmuştur.

2016 yılında şarkıcı Soner Turan'ın “Yorgundum” adlı klibinde oynadı.

Halis Karataş, Yanında çalıştığı Türkiye Jokey Kulübü'nün Başkanı Özdemir Atman'ın kızı Begüm Atman ile 2003 yılında evlendi. Azra ve Özdemir adında iki çocukları oldu. 2009 yılında eşi Begüm Atman Karataş meme kanserine yakalandı ve 2014 yılında vefat etti.

2018 yılında Halis Karataş’ın gerçek hayat hikayesinin anlatıldığı, "Bizim İçin Şampiyon" adlı filmde Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah, Fikret Kuşkan, Serkan Ercan (oyuncu), Erdem Akakçe, Burak Tamdoğan rol aldı.

Kaynak:Biyografi.info

Halis Karataş videoları

Tüm Halis Karataş videoları

Halis Karataş için yapılan aramalar

Halis Karataş, Halis Karataş biyografi, Halis Karataş hayatı, Halis Karataş özgeçmişi, Halis Karataş hakkında, Halis Karataş doğum yeri, Halis Karataş fotoğraf, Halis Karataş video, Halis Karataş resim, Halis Karataş kimdir?, Halis Karataş kaç yaşında?, Halis Karataş nereli, Halis Karataş memleketi