FB TW PIN NWS
BioRank 7025

Didem Erol

Doğum tarihi : 01.Ekim.1975
Didem Erol kaç yaşında : 49
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Didem Erol doğum yeri : Sidney, Avustralya

Didem Erol Biyografisi

Didem Erol, 1 Ekim 1975 tarihinde Avustralya, Sidney’de doğmuştur. Annesi Nevin Nayır ve babası evlendiklerinde, altı ay yurtdışına geziye gitmiş ve gezinin sonunda sahip oldukları iş yerini satarak Avustralya’ya yerleşmişlerdir. Bu nedenle Sidney’de doğan Didem Erol uzun seneler yaşantısını Avustralya’da sürdürmüş ardından, O 12 yaşındayken annesi İstanbul'a yerleşmiş. Babasıyla yaşarken 18 yaşında isyan edip evden ayrılmış. Üniversitede turizm otelcilik okumaya başlamış ama okulu bırakmış. 19 yaşında İstanbul'a gelmiş. Kursa gidip Türkçe öğrenmiş.
Didem Erol, Uludağ Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmış. Üç ay gidip bırakmış. "Ben Shakespeare okumuştum, onlar daha 'Mr. and Mrs. Brown'dalardı. Çok sıkıldım derslerde uyuyakalmaktan," diyor. Derken TGRT'de İngilizce haber spikerliği yapmaya başlamış. Orada çalışırken Türkçe diksiyon dersleri aldı ve yavaş yavaş Türkçe sunuculuk işleri almaya başladı, ilk işlerinden biri ATV’de Korcan Karar ile birlikte ‘Şok’ programıydı. Sonra mankenlik yapmış, güzellik yarışmasına katılmış. Araya, Hollywood ünlüleriyle yarenlik ettiği Los Angeles günleri girmiş.

1999 yılında David Carradine ile beraber ‘The Donor’ isimli sinema filminde oynadı.

Didem Erol, 2000 yılında Los Angeles'de iken 2002 yılında İngiliz bir adama âşık olmuş, onunla nişanlanıp Londra'ya yerleşmiş. Kensington and Chelsea College'da oyunculuk eğitimi almış. Ancak nişanlısının hastalıklı bir sevgi anlayışı olduğunu 'şiddetle' anlayınca cebinde 20 pound'la evden ayrılıp, yapım şirketi olan bir arkadaşının ofisine sığınmış. Bir süre orada kalmış ve çalışmış. Bir televizyon kanalında şaka programı sunmuş. 2004 yılında Türkiye'ye dönmüş. Almanya’da Euro D için yarışma programı sundu 2 yıl Düsseldorf’ta kaldı. Arada üç ay Hollanda'ya gidip orada bir televizyon programı sunmuş.

Bir çok dizi ve sinema filminde rol alan Didem Erol Omur Omuza, Emret Komutanım, Yine de Aşığım, Arka sokaklar, Çok Özel Tim ve Avrupa Yakası dizilerinde rol almış ayrıca The Accidental Sp, Metres, Balans ve Manevra, Kontrat, Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Sahte Kimlik, Süper Ajan K9, Annihilation Earth, Kukuriku Kadın Krallığı, The Pod, Despair Sessions ve Organik Aşk Hikayeleri sinema filmlerinde rol almıştır.

2008 yılında başrollerinde Haldun Dormen, Pelin Batu, Demet Evgar, Sinan Bengier, Hasan Yalnızoğlu, Yakup Yavru, Gökhan Mumcu gibi isimlerin oynadığı korkukomedi dizisi "Hakula" adlı dizide rol aldı.

Didem Erol, 2007 yılında Fransa'nın Cannes kentinde tanıştığı Quentin Tarantino ile yaşamaya başladı. İlişkisi dört yıl sonra sona erdi. Ayrıca yönetmen Oliver Stone ile yakın arkadaştır. Didem Erol 2010 yılında ise İş Adamı Zeki Kadirbeyoğlu ile nişanlanmış bu ilişkide son bulmuştur.

2008 yılında iki Amerikan yapımında oynadı. Birinci projede Morgan Freeman ve John Cusack ile ufak bir rol aldı. İkincisi Luke Goss ile beraber başrol oynadığı Annihilation Earth isimli filmdi.

Günümüzde yaşantısını 2009 yılından beri ABD'de Los Angeles’ta sürdüren Didem Erol ismini de değiştirdiğini belirtmiş artık Didem demeyin Sarah Henesey olarak seslenin demiştir.

Didem Erol, 30 Aralık 2020 tarihinde Amerika’da Nathan Cowles ile evlendi.

Tiyatro Oyunları :
2020 - Marilyn My Secret - Macha Theater

Filmleri ve Dizileri:
2021 - Alien Hunger (Jenny Gibson) (Sinema Filmi)
2020 - The Trouble (Sinema Filmi)
2018 - The Dwarves of Demrel (Sinema Filmi)
2018 - Skandal (Tv Dizisi)
2016 - Organik Aşk Hikayeleri (Sinema Filmi)
2015 - Despair Sessions (Sinema Filmi)
2014 - The Pod (Sinema Filmi)
2010 - Kukuriku - Kadın Krallığı (Sinema Filmi)
2009 - Sahte Kimlik - Double Identit y(Sinema Filmi)
2009 - Annihilation Earth (Sinema Filmi)
2008 - Yaşar ne yaşar ne yaşamaz (Didem Pekmez) (Sinema Filmi)
2008 - Süper Ajan K9 (Ayşe Kosovalı) (Sinema Filmi)
2008 - Hakula (Tv Dizisi)
2007 - ÇÖT (Çok Özel Tim) (Tv Dizisi)
2006 - Kontrat - The Contract (Sinema Filmi)
2006 - Dünyayı Kurtaran Adam'ın Oğlu (Sinema Filmi)
2006 - Arka sokaklar (Feyza)(Tv Dizisi)
2005 - Yine de aşığım (Tv Dizisi)
2005 - Emret komutanım (Tv Dizisi)
2005 - Balans ve manevra (Sinema Filmi)
2005 - 2008 - Avrupa Yakası (Victoria) (Tv Dizisi)
2004 - Omuz omuza (Tv Dizisi)
2001 - Metres - The Donor (Sinema Filmi)
2001 - The Accidental Spy - Altın yumruk Istanbul'da (Sinema Filmi)
2000 - Canlı hayat (Jale)(TV Filmi)
1999 - The Donor

Tv Showları:
2013 - The 3 Minute Update 

Belgeseller:
2007 - Yoga, Inc. 
2001 - Survival of the Prettiest 


Kaynak:Biyografi.info

Didem Erol için yapılan aramalar

Didem Erol, Didem Erol biyografi, Didem Erol hayatı, Didem Erol özgeçmişi, Didem Erol hakkında, Didem Erol doğum yeri, Didem Erol fotoğraf, Didem Erol video, Didem Erol resim, Didem Erol kimdir?, Didem Erol kaç yaşında?, Didem Erol nereli, Didem Erol memleketi