FB TW PIN NWS
BioRank 4610

Matthew Vaughn

Doğum tarihi : 07.Mart.1971
Matthew Vaughn kaç yaşında : 53
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Matthew Vaughn doğum yeri : Londra, İngiltere

Matthew Vaughn Biyografisi

Matthew Vaughn, 7 Mart 1971 tarihinde Londra, İngiltere’de doğmuştur. Tam adı Matthew Allard Robert Vaughn’dır. Annesi Kathy Ceaton’dır. Annesinin 1969-1971 yıllarında sinema oyuncusu Robert Vaughn ile ilişkisinden Matthew’in doğduğunu düşündüğünden oğlunun adını Matthew Vaughn olarak koymuş ancak seneler sonra babalık soruşturmasında DNA testlerinden doğru olmadığı anlaşılmış ve gerçek babasının George Albert Harley de Vere Drummond olduğu anlaşılmıştır. Matthew Vaughn, Buckingham'daki Stowe Okulu'nda eğitim gördü. Üniversiteye başlamadan önce Hard Rock Cafe turuyla dünyayı dolaştı. Los Angeles'a geldikten sonra bir yönetmenin asistanlığını yapmaya başladı. Daha sonra Londra'ya döndü ve antropoloji ve antik tarih dersi veren University College London'da okudu. Birkaç hafta sonra ayrıldı.
Üniversiteden ayrıldıktan sonra sinema sektöründe çalışmak için Los Angeles'a gitti.

2004 yılında ilk yönetmenlik yaptığı “Layer Cake / Bir Dilim Suç” adlı filmde Daniel Craig, Tom Hardy, Sienna Miller, Michael Gambon, Sally Hawkins oynadı.

2007 yılında yapımcılığını da yaptığı ve yönetmenliğini yaptığı “Stardust / Yıldız Tozu” filminde Robert De Niro, Ben Barnes, Michelle Pfeiffer, Sienna Miller, Henry Cavill rol aldı.

2011 yılında yönetmenliğini yaptığı Marvel Comics'in süper kahraman çizgi romanlarından sinemaya uyarlanan “ X-Men: Birinci Sınıf” adlı bilim kurgu filminde James McAvoy, Michael Fassbender, Rose Byrne, January Jones, Jennifer Lawrence, Oliver Platt, Kevin Bacon, Nicholas Hoult, Hugh Jackman rol almıştır.

Matthew Vaughn, 25 Mayıs 2002 tarihinde model Claudia Schiffer ile evlendi. Cosima Violet (d. 2002), Clementine Poppy (d. 2004), Caspar Matthew (d.2003) adlarında 3 çocuğu vardır.

2014 yılında senaryosunu yazıp yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptığı “Kingsman: The Secret Service / Kingsman: Gizli Servis” adlı sinema filminde Colin Firth, Samuel Jackson, Mark Strong, Taron Egerton, Michael Caine, Mark Hamill oynamıştır.

2017 yılında ise yine senaryosunu yazıp yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptığı “Kingsman: The Golden Circle” adlı filmde bu sefer Colin Firth, Julianne Moore, Taron Egerton, Mark Strong, Halle Berry, Elton John, Channing Tatum, Jeff Bridges, Michael Caine rol almıştır.

Filmleri ve Dizileri :
Yönetmen :
2018 - I Am Pilgrim (Sinema Filmi)
2017 - Kingsman: The Golden Circle (Sinema Filmi)
2014 - Kingsman: The Secret Service / Kingsman: Gizli Servis (Sinema Filmi)
2011 - X-Men: Birinci Sınıf (Sinema Filmi)
2010 - Göster Gününü (Sinema Filmi)
2010 - Kick-Ass / Göster Gününü (Sinema Filmi)
2007 - Stardust / Yıldız Tozu (Sinema Filmi)
2004 - Layer Cake / Bir Dilim Suç (Sinema Filmi)

Senaryo
2017 - Kingsman: The Golden Circle (Sinema Filmi)
2014 - Kingsman: Gizli Servis (Sinema Filmi)
2014 - X-Men: Geçmiş Günler Gelecek (Sinema Filmi)
2010 - The Debt (Sinema Filmi)
2010 - Kick-Ass (Sinema Filmi)
2007 - Stardust / Yıldız Tozu (Sinema Filmi)

Yapımcı :
2017 - Kingsman: The Golden Circle (Sinema Filmi)
2016 - Kartal Eddie (Sinema Filmi)
2015 - Fantastik Dörtlü (Sinema Filmi)
2013 - Kick-Ass 2 (Sinema Filmi)
2010 - Kick-Ass (Sinema Filmi)
2007 - Stardust / Yıldız Tozu (Sinema Filmi)
2000 - Kapışma (Sinema Filmi)
1998 - Lock, Stock ve Two Smoking Barrels / Atesten kalbe (Sinema Filmi)
1995 - The Innocent Sleep (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Matthew Vaughn filmleri

Tüm Matthew Vaughn filmleri

Matthew Vaughn için yapılan aramalar

Matthew Vaughn, Matthew Vaughn biyografi, Matthew Vaughn hayatı, Matthew Vaughn özgeçmişi, Matthew Vaughn hakkında, Matthew Vaughn doğum yeri, Matthew Vaughn fotoğraf, Matthew Vaughn video, Matthew Vaughn resim, Matthew Vaughn kimdir?, Matthew Vaughn kaç yaşında?, Matthew Vaughn nereli, Matthew Vaughn memleketi