FB TW PIN NWS
BioRank 3963

Can Nergis

Doğum tarihi : 27.Mayıs.1985
Can Nergis kaç yaşında : 39
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Can Nergis doğum yeri : İstanbul

Can Nergis Biyografisi

2014 yılında Paşa Gönlüm dizisinde rol alan Can Nergis, esas çıkışını Arka Sokaklar’da canlandırdığı rolle yakaladı.

Can Nergis, 27 Mayıs 1985 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Çocukluğu İstanbul’un Şişli ilçesine bağlı olan Teşvikiye semtinde geçti. Ailesi, Nişantaşı’nda ev yemekleri yapan bir lokanta işletmektedir. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlayan Can Nergis, İstanbul Üniversitesi Turizm Otel İşletmeciliği bölümünü kazandı, ikinci sınıfta burayı bırakarak gittiği İngiltere'nin başkenti Londra'da Üniversiteyi bitirdi.

Can Nergis, 17 yaşına geldiğinde teyzesi olan Moda Tasarımcısı Neslihan Yargıcı tarafından, yeğeninin fiziği ve yakışıklılığını göz önüne alarak Can Nergis'e modellik yapması için teşvikte bulunmuştu. Bu yüzden, teyzesi Neşe Erberk Ajans'a yeğeni ile birlikte giderek kaydını yaptırdı. Ardından bir kaç yerde modellik ve katalog çekimlerinde yer aldı. Modellik ile ilgili araştırmalar yaparken, Avustralya'dan bir Türk menajerle tanıştı.

Menajerinin yönlendirilmesiyle Çin’de bir ajans’la 3 aylık bir kontrat imzaladı. Kendine ait bir ev tuttu. Uluslararası reklamlarda yer almaya başladıktan sonra Hong Kong’da üç yıl kadar modellik yaptı. Yurt dışında uluslararası birçok reklam filminde yer aldı. Sonrasında farklı tanıtım ve reklam işleri yapmak için, Malezya, Japonya ve Tayland’ gitti. Bu yerlerden en çok Tayland’ı beğenerek, babasını da yanına çağırarak birlikte Shewa isimli bir restoran açtılar. Tayland’da Shewa adında restoran daha sonra kapatmıştır. Ancak halen günümüzde ticari faaliyetler ile ilgili Tayland ile olan bağını koparmamıştır.

2011 yılında Türkiye’ye dönen Can Nergis, Çin ve Tayland’da modellik yapmış Tayland’da 8 yıl bulunmuştur.

Çocukluk yıllarından beri teknelerde olan ve denizi çok seven Can Nergis'in kaptanlık belgesi vardır. Yurt dışında da kaptanlık yapmıştır. Ticaret ile uğraşmakta ayrıca 35  ülkedeki tecrübelerini paylaşmaktadır. Diğer bir yandan İstanbul Nişantaşı'nda bir güzellik merkezi açmış ve sakal serum işi ile ilgilenmektedir. Tayland'dan özel bitkisel ürünleri getirtmekte ve ticaret ile aktif olarak iş hayatını sürdürmektedir.

Oyunculuk dışında tekne alım satımı, Boğaz'da gezi organizasyonları gibi işlerle uğraşan Can Nergis'in bu alanda bir şirketi vardır.

2011 yılında Tomris Giritlioğlu'nun daveti ile Türkiye’ye döndükten sonra “Herşeye Rağmen” adlı dizi ile televizyon dünyasına adım attı, ancak dizi erken final yapmıştır. 2012 yılında Dila Hanım dizisinde, 2014 yılında Paşa Gönlüm dizisinde rol alan Can Nergis, esas çıkışını Arka Sokaklar’da canlandırdığı rolle yakaladı.

Can Nergis, Türkçe, İngilizce, Çince, Tay dilini ve Rusça bilmektedir.

Can Nergis, Sırbıstan’ın en önde gelen mankenlerinden birisi olan 1979 doğumlu Jelena Milosavjevic ile 2016 yılında Hollanda’da evlendi. Mila (d.2017) adında bir kız çocuğu vardır.

2018 yılında Star TV'de yayımlanan polisiye ve dram türündeki senaryosunu Alper Çağlar'ın yazdığı "Börü" adlı dizide Serkan Çayoğlu, Mesut Akusta, Ahu Türkpençe, Murat Arkın, Emir Benderlioğlu, Melis Hacic ile birlikte rol aldı.

2021 yılında başrollerinde Erdal Beşikçioğlu ve Nur Fettahoğlu'nun yer aldığı Kağıt Ev dizisinde oynadı.

Can Nergis, 2022 yılında yönetmenliğini  Emir Khalilzadeh'in üstlendiği, senaryosunu Baki İlhan'ın yazdığı, “Adanış: Kutsal Kavga” adlı sinema filminde Esra Bilgiç, İsmail Filiz, Baki İlhan, Serdar Deniz, Turgay Tanülkü ile birlikte rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
2022 - Adanış: Kutsal Kavga (Vincenzo) (Sinema Filmi)
2021 - Mevlana (TV Dizisi)
2021 - Kağıt Ev (Bülent Işık) (TV Dizisi)
2020-2021 - Yasak Elma (Mert Kara) (TV Dizisi)
2018 - Börü (Tolga Erlik) (Sinema Filmi)
2018 - Börü (Tolga Erlik) (TV Dizisi)
2016-2017 - Anne (Ali Arhan) (TV Dizisi)
2017 - Tahin pekmez (Kerem) (Tv Filmi)
2016 - Tatlı intikam (Tolga) (TV Dizisi)
2015 - Maral: En Güzel Hikayem (Yiğit) (TV Dizisi)
2014-2015 - Arka Sokaklar (Onur Yalçın) (TV Dizisi)
2014 - Paşa Gönlüm (Fikret) (TV Dizisi)
2012 - Dila Hanım (İhsan) (TV Dizisi)
2011 - Herşeye Rağmen (Mehmet Öztürk) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Can Nergis filmleri

Tüm Can Nergis filmleri

Can Nergis için yapılan aramalar

Can Nergis, Can Nergis biyografi, Can Nergis hayatı, Can Nergis özgeçmişi, Can Nergis hakkında, Can Nergis doğum yeri, Can Nergis fotoğraf, Can Nergis video, Can Nergis resim, Can Nergis kimdir?, Can Nergis kaç yaşında?, Can Nergis nereli, Can Nergis memleketi