FB TW PIN NWS
BioRank 1093

Burhan Tekyıldız

Doğum tarihi : 05.Kasım.1990
Burhan Tekyıldız kaç yaşında : 33
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek : Şarkıcı
Burhan Tekyıldız doğum yeri : Kulu ilçesi, Konya

Burhan Tekyıldız Biyografisi

Burhan Tekyıldız, 5 Kasım 1990 tarihinde Konya’nın Kulu ilçesinde doğmuştur. İlkokulunu Kulu’da Fatih ilköğretim okulunda bitirdi. 2006 yılında Danimarka’ya ailesi ile birlikte taşınan Burhan Tekyıldız, liseyi Danimarka’da bitirdi.
Burhan Tekyıldız, Danimarka'da amatör bir stüdyo kurup müzik yapmaya ve yayınlamaya başladı. Burhan Tekyildız Kopenhag'da 2015 yılında konsere çıktı ve o konserden sonra Danimarka’da sevilen bir sanatçı haline geldi.

Burhan Tekyıldız’ın ilk projesi “İnsan Var” albümü 2018 yılında klibi ile yayınlandı, klibinin yönetmeni kendisiydi, 2020 yılında 'Keke' yayınlandı.

Burhan Tekyıldız, 'Benim Hikayem' isimli albümüne başladığını resmi spotify hesabı ve instagram üzerinden duyurdu, ayrıca Burhan Tekyıldız klip reklam filmleri çekmekte ve yönetmenliğini üstlenmektedir, yaşamını Danimarka’da sürdürmektedir.

Albümleri :
2018 - İnsan Var
2020 - Keke
2022 - Benim Hikayem

instagram:@burhantekyildiz

Kaynak:Biyografi.info

Burhan Tekyıldız için yapılan aramalar

Burhan Tekyıldız, Burhan Tekyıldız biyografi, Burhan Tekyıldız hayatı, Burhan Tekyıldız özgeçmişi, Burhan Tekyıldız hakkında, Burhan Tekyıldız doğum yeri, Burhan Tekyıldız fotoğraf, Burhan Tekyıldız video, Burhan Tekyıldız resim, Burhan Tekyıldız kimdir?, Burhan Tekyıldız kaç yaşında?, Burhan Tekyıldız nereli, Burhan Tekyıldız memleketi