FB TW PIN NWS
BioRank 3977

Axl Rose

Doğum tarihi : 06.Şubat.1962
Axl Rose kaç yaşında : 62
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Meslek : Müzisyen
Axl Rose doğum yeri : Lafayette, Indiana

Axl Rose Biyografisi

William Bruce Rose, Jr., 1962 doğumlu Amerikalı ünlü hard rock yıldızı. Guns N’ Roses grubunun kurucusu ve geriye kalan tek orjinal üyesi, aynı zamanda da grubun isim haklarının da sahibi.


William Bruce Rose, Jr., Sharon E. Bailey ve William Rose‘un çocukları olarak 6 şubat 1962'de Lafayette, Indiana'da dünyaya geldi. Oldukça katı ve dindar bir ortamda büyüdü. Küçük bir çocukken, biyolojik babası William Rose tarafından cinsel tacize uğradı. Axl Rose iki yaşındayken, babasının evi terketmesinin ardından annesi, Stephen Bailey ('Beetle') ile ikinci evliliğini gerçekleştirdi. Axl, üvey babası Bailey tarafından da fiziksel şiddete maruz kaldı.

Stephen Bailey'i öz babası olarak bildi ve William Bailey ismini kullandı. Babasının evi terkedişinin ardından, onyedi yaşında asıl babasının varlığını öğrendi ve doğum ismi olan William Rose'u geri aldı. Geçirdiği katı disiplin ve baskı altındaki çocukluğunun ardından ilk gençlik yıllarında oldukça asi bir yapıya büründü. Annesin yaşadığı tacizlere rağmen Bailey'den ayrılmaması ve bu ortamda geçen çocukluğu, ilerki dönemlerde hayatına giren kadınlarla problem yaşamasına neden oldu.

Rose'un müziğe olan güçlü ilgisi zamanla kendini gösterdi. Kilise korosunda şarkı söyledi ve piyano çalmaya başladı. Bu dönemlerde Axl adında bir grup kurdu. Sonrasında da Axl ismini kendi yasal ismi olarak kullanmaya başladı.

Axl Rose, gençlik yılları boyunca polisle sayısız defa problem yaşadı; Saldırı ve toplum huzurunu bozmaktan yirmi'den fazla kez tutuklandı. Yasal uyarılar ve avukatının da tavsiyesi sonucu 1980'lerin başında Indiana'yı terk etti ve rock kariyeri için Los Angeles'a yerleşti. Burada eski grup arkadaşı Izzy Stradlin ile yeniden biraraya geldi. Hollywood Rose, LA Guns, Rapidfire, A.X.L. ve Rose isimlerinde gruplarda yeraldıktan sonra, 1985 yazında eski L.A Guns grubundaki arkadaşları Tracii Guns ve Rob Gardner ile Guns N’ Roses'ı kurdu. Kısa süre sonra Tracii Guns'ın yerine Slash, Rob Gardner'ın yerine Steven Adler gruba dahil oldu. GN’R, 1986'da Geffen Records ile anlaşma imzaladı ve ilk albümleri "Appetite for Destruction'ı, 1987 yılında piyasaya çıkardı. Albüm, kısa sürede büyük bir başarı elde etti.

1990 yılında, 1980'lerin ortalarından 1990'ların başlarına dek çalkantılı bir ilişki yaşadığı şarkıcı Don Everly'nin kızı Erin Everly ile evlendi. Fakat bu evlilikten bir hafta sonra, Rose boşanmak için başvuruda bulundu. Erin Everly'nin hamileliği ve bebeklerini düşürmesi, Axl Rose'u derinden etkiledi. 1991 yılında evliliğinin sona ermesinin ardından ünlü top model Stephanie Seymour ile ilişki yaşamaya başladı. Seymour'a ve oğluna olan sevgisinden dolayı, ona kendisinin sahip olamadığı iyi bir baba figürü olmayı istedi. 1993 başında ayrılmalarının ardından Axl Rose, derin bir depresyona girdi.

Yoğun uyuşturucu kullanımı ve iptal edilen konserlerin yanısıra, şarkılarındaki sözler yüzünden de ırkçı ve homofobik sıfatlarıyla anıldı. En son, "Chinese Democracy adlı bir albüm hazırlığı içinde olduğunu açıkladı.

Kaynak:Biyografi.info

Axl Rose hakkında haberler

  • Çok Yaşa James Baba! 20 Temmuz 2006 Çok Yaşa James Baba!

    Birçok izleyici belki de 73 yaşındaki ‘Funk’ın Babası’nı İstanbul’da son kez izliyor olmanın hüznüyle ...

  • Axl Rose Güzel Modeller İstedi 12 Temmuz 2006 Axl Rose Güzel Modeller İstedi

    Axl Rose hem konser alanındaki özel odasında, hem de otel odalarında iki ayrı vazoda kırmızı, beyaz güller, kon...

Tüm Axl Rose haberleri

Axl Rose için yapılan aramalar

Axl Rose, Axl Rose biyografi, Axl Rose hayatı, Axl Rose özgeçmişi, Axl Rose hakkında, Axl Rose doğum yeri, Axl Rose fotoğraf, Axl Rose video, Axl Rose resim, Axl Rose kimdir?, Axl Rose kaç yaşında?, Axl Rose nereli, Axl Rose memleketi