FB TW PIN NWS
BioRank 8349

Ali Göktepe

Doğum tarihi : -
Ali Göktepe kaç yaşında : -
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek :
Ali Göktepe doğum yeri :

Ali Göktepe Biyografisi

Ali Göktepe, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

Ali Göktepe, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Sağlık Tehditleri Erken Uyarı ve Cevap Dairesi Başkanıdır. Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan merkezde görevli 15 kişiden oluşan ekip, dünyada corona virüs ile ilgili tüm bilgileri tarayıp, an ve an takip ediyor.

Dünyada birçok ülkeyi alarma geçiren salgına karşı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın talimatıyla operasyon merkezi ve bilim kurulu oluşturuldu.

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Sağlık Tehditleri Erken Uyarı Cevap Dairesi Başkanı Dr. Ali Göktepe, Erken Uyarı Cevap Dairesi Başkanlığı olarak operasyon merkezinde her türlü halk sağlığı tehdidinin yanında koronavirüs salgını ile ilgili gelişmeleri de takip ettiklerini söyledi.

Ali Göktepe, 10 Ocak 2020’de oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

2019 Aralık ayında Çin'de nükseden koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü böyle bir pandemik hastalığın varlığını ortaya koydu. Daha sonra ise Sağlık Bakanlığı doğru kararlar verebilmek için öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulu kurma kararı aldı.

Koronavirüs Bilim Kurulu'nda yer alan bazı isimler şu şekilde:
Prof. Dr. Ateş Kara,
Prof. Dr. Tevfik Özlü,
Prof. Dr. Alpay Azap,
Prof. Dr. Canan Ağalar,
Prof. Dr. Recep Öztürk
Prof. Dr. İlyas Dökmetaş


Kaynak:Biyografi.info

Ali Göktepe için yapılan aramalar

Ali Göktepe, Ali Göktepe biyografi, Ali Göktepe hayatı, Ali Göktepe özgeçmişi, Ali Göktepe hakkında, Ali Göktepe doğum yeri, Ali Göktepe fotoğraf, Ali Göktepe video, Ali Göktepe resim, Ali Göktepe kimdir?, Ali Göktepe kaç yaşında?, Ali Göktepe nereli, Ali Göktepe memleketi