FB TW PIN NWS
BioRank 6762

Aldo Kaslowski

Doğum tarihi : 25.Ocak.1937
Aldo Kaslowski kaç yaşında : 87
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Meslek : İş adamı
Aldo Kaslowski doğum yeri : İstanbul

Aldo Kaslowski Biyografisi

İtalyan asıllı iş adamıdır. Organik Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su, Türk Pirelli Kablo Yönetim Kurulu üyesidir.

Aldo Kaslowski, 25 ocak 1937 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası Luigi Kaslowski’dir. 1957 yılında İstanbul İtalyan Lisesi ve Ticaret Okulundan mezun oldu. 1 Ekim 1957 tarihinde Kaslowski aile şirketinde çalışma hayatına başladı.

Aldo Kaslowski'nin ailesi 1868'de İtalya'dan İstanbul'a yerleşti. Babası Luigi Kaslowski, 1924'te Sirkeci'de tekstil atölyesi kurdu ve kumaş ticaretine başladı.

Aldo Kaslowski, 1961 yılında Kaslowski limited şirketini kurdu. Ticaretten üretime geçiş yapmak için Organik Kimya AŞ'i bir kimya şirketi olarak 1965 yılında İstanbul’un Bomonti semtinde kurdu. Şirket, 1975'te holding oldu. 1977 yılında Organik Kimya Kemerburgaz’daki tesislerine taşındı. Oğlu Simone Kaslowski ABD’de Clark Worcester Üniversitesi’nden 1984'te mezun olduktan sonra, 1985 yılında Aldo Kaslowski'nin kurduğu Organik Kimya İstanbul’da satış bölümünde çalışmaya başladı.

Organik Kimya’nın Türkiye’de İstanbul Kemerburgaz’daki tesislerinden başka İstanbul Tuzla, Rotterdam, Hollanda ve Balerna, İsviçre’de tesisleri vardır.

Aldo Kaslowski, 1970-1978 yılları arasında CCH-İtalyan Türk Ticaret Odası başkanlığını yaptı.

Aldo Kaslowski, 1971 yılında Young President örgütünün İstanbul şubesi kurucularından oldu. 1972 yılında İtalya Cumhurbaşkanı Giovanni Leone tarafından Cavaliere nişanı ile taltif edildi. 1982 yılında İtalya Cumhurbaşkanı Sandro Pertini tarafından Ufficiale nişanı ile taltif edildi. 1983-1985 yıllarında Young President Avrupa-Avrupa Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

1995 yılında İtalya Cumhurbaşkanı Oscar Luigi Scalfaro tarafından Commendatore nişanı ile taltif edildi.

1995’ten sonra TÜSİAD Dış İşleri Komisyonu Başkanı. 1997’den sonra TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili olarak görev yaptı. Tüsiad International’ın kurucu başkanlığını yapmıştır ve hala Yüksek İstişare Konseyi Başkan Yardımcısı Ve Tusiad International’ın Onursal Başkanıdır.

1998 yılında Türk Pryzmian Kablo (Eski Pirelli Kablo) ve sistemleri A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Olarak görev almaya başlamıştır. 2001-2005 yıllarında Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyeliğini üstlendi.

2002 yılında İtalya Cumhurbaşkanı Carlo Azeglio Ciampi tarafından Grande Ufficiale Nişanına layık görülmüştür. 2003 yılında 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Tarafından yapmış olduğu çalışmalar ve katkılarından dolayı “Gönüllü Avrupa Elçisi” seçilmiştir.

Aldo Kaslowski Birçok çalışma grubu, kültür, sanat ve hayır amaçlı birçok sivil toplum örgütünün kurucusudur.

Aldo Kaslowski, Guia Kaslowski ile evlidir. Sabina (d.1964) adında bir kızı ile Simone Kaslowski (d.1963) ve Stefano Kaslowski (d.1968) adında iki oğlu vardır.

Türkçe, Fransızca, İtalyanca, İngilizce ve Yunanca bilen Aldo Kaslowski İstanbul'da yaşıyor.

2004 yılında Hollanda’da Organik Kimya Netherlands BV Kurulmuş ve Organik Grup bünyesine katılmıştır.

2004 yılında ATR Chemicals SA Organik Group bünyesine katan Aldo Kaslowski, 2004-2006 yıllarında COMİTES İstanbul Başkanlığını yapmıştır.

Aldo Kaslowski, 2007 yılında Merkezi Roma olan CIIM-Dünyadaki İtalyan İş Adamları Konfederasyonunun Başkan Yardımcısı ve İstanbul’da CIIM EurAsiaMed’in Yönetim kurulu başkanıdır.

2008 yılında BOSPHOROUS INSTITUTE Yönetim Kurulu üyeliğine getirilmiş ve bu görevine hala devam etmektedir.

2009 yılında Mihail Gorbaçov tarafından kendisine yapmış olduğu Global, Ekonomik, ve Sosyal çalışmalarından ve sorumlu girişimcilik anlayışından dolayı Pio Manzù Altın Madalyası verilmiştir.

Kaynak:Biyografi.info

Aldo Kaslowski için yapılan aramalar

Aldo Kaslowski, Aldo Kaslowski biyografi, Aldo Kaslowski hayatı, Aldo Kaslowski özgeçmişi, Aldo Kaslowski hakkında, Aldo Kaslowski doğum yeri, Aldo Kaslowski fotoğraf, Aldo Kaslowski video, Aldo Kaslowski resim, Aldo Kaslowski kimdir?, Aldo Kaslowski kaç yaşında?, Aldo Kaslowski nereli, Aldo Kaslowski memleketi