FB TW PIN NWS
BioRank 5589

Simone Kaslowski

Doğum tarihi : ??.??.1963
Simone Kaslowski kaç yaşında : 61
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Simone Kaslowski doğum yeri : Torino, İtalya

Simone Kaslowski Biyografisi

TÜSİAD’ın 12 Ocak 2017 tarihinde gerçekleşen 47. Genel Kurulu toplantısında TÜSİAD başkanı olarak Erol Bilecik seçilirken, Simone Kaslowski Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masası Lideri olarak Başkan Yardımcısı görevine getirildi. 20 Şubat 2019 tarihinde yapılan 49. genel kurul toplantısında tek aday olan Simone Kaslowski TÜSİAD başkanı olarak seçildi.

Simone Kaslowski, 1963 yılında Torino, İtalya’da doğmuştur. Babası Aldo Kaslowski (d.1937), annesi Guia Kaslowski’dir. Organik Kimya'nın Genel Müdürü Stefano Kaslowski (d.1968) kardeşidir. Simone Kaslowski, İtalyan asıllı olmasına rağmen Türkçeyi çok iyi konuşmaktadır. İstanbul’da Pierre Loti Lisesinden 1980 yılında mezun oldu. 1980 yılında başladığı Worcester, Massachusetts’te bulunan Clark University Worcester Bachelor of Arts'tan 1984 yılında mezun oldu.

Simone Kaslowski, Organik Holding yönetim kurulu başkanı, İktisadi Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu üyesi ve TÜSİAD Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masası Lideri olarak görev yapmaktadır.

Simone Kaslowski, babasının 1965 yılında kurduğu Organik Kimya'nın 1985 yılında Organik Kimya ürünleri için ihracat pazarları geliştirmeye başladı. Simone Kaslowski, Türkiye’de ki Tekstil Endüstrisine dayanan Tekstil boyaları satışının gelişiminden sorumluydu. 1993 yılında Organik Kimya’nın satış bölümünün yöneticiliğini yaptı, yatırım projelerinde aktif olarak görev aldı. Üretim kapasitesi 3 katına çıkmış ve ERP yazılımı kullanılmaya başlanmıştır. 1995 yılında CEO’su oldu.

1989-1992 yılları arasında, %50-50 İtalyan ortaklığı ile tekstil sektörüne dönük nitelikli kimyasallar üreten bir şirketi kurmuş ve yönetmiştir.

Organik Kimya şirketinin, Rotterdam, Hollanda, Lugano, İsviçre ve İstanbul’da Avrupa ve Anadolu yakalarında fabrikaları ve büyük ölçekte faaliyet gösteren distribütör faaliyetleri ilaveten devam eden büyük projeleri ile büyümesini sağladı. Halen 2002'den beri İstanbul'da bulunan İtalyan Ticaret Odası'nın yönetim kurulu üyesi, 2012'den beri Dünya Başkanlık Örgütleri (WPO), TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve 2016 yılında TÜSİAD Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Simone Kaslowski, İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve Türkçe bilmektedir.

Simone Kaslowski, evlidir ve 2002, 1994 ve 1991 doğumlu 3 çocuğu vardır.

Simone Kaslowski, İtalyan Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyesi, İKV ( İktisadi ve Kalkınma Vakfı ) Yönetim Kurulu Üyesi, Dünya İşadamları Derneği ( WPO ) üyeliği ve GİYAD üyesidir.

TÜSİAD’ın 12 Ocak 2017 tarihinde gerçekleşen 47. Genel Kurulu toplantısında TÜSİAD başkanı olarak Erol Bilecik seçilirken, Simone Kaslowski Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masası Lideri olarak Başkan Yardımcısı görevine getirildi.

20 Şubat 2019 tarihinde yapılan 49. genel kurul toplantısında tek aday olan Simone Kaslowski TÜSİAD başkanı olarak seçildi.

Kaynak:Biyografi.info

Simone Kaslowski hakkında haberler

Tüm Simone Kaslowski haberleri

Simone Kaslowski için yapılan aramalar

Simone Kaslowski, Simone Kaslowski biyografi, Simone Kaslowski hayatı, Simone Kaslowski özgeçmişi, Simone Kaslowski hakkında, Simone Kaslowski doğum yeri, Simone Kaslowski fotoğraf, Simone Kaslowski video, Simone Kaslowski resim, Simone Kaslowski kimdir?, Simone Kaslowski kaç yaşında?, Simone Kaslowski nereli, Simone Kaslowski memleketi