FB TW PIN NWS
BioRank 6381

Ahmet Demircan

Doğum tarihi : -
Ahmet Demircan kaç yaşında : -
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Doktor
Ahmet Demircan doğum yeri : Ereğli İlçesi, Konya

Ahmet Demircan Biyografisi

Prof. Dr. Ahmet Demircan Gazi hastanesi başhekimidir. Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

Ahmet Demircan, Konya’nın Ereğli İlçesinde doğmuştur. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde Acil Tıp Ana Dalında ihtisasını tamamladı.

Acil Tıp Uzmanları Derneği üyesi olan Ahmet Demircan, Türkiye Acil Tıp Derneği (TATD)'nin 2 dönem Genel Sekreterliğini de yaptı. Aynı zamanda Ankara Ereğlililer Derneği Başkanlığını da yürütmektedir.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı. Doç. Dr. iken Gazi Üniversitesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı görevinde bulundu.

Ahmet Demircan, 22 Ekim 2017 tarihinde profesör oldu. Prof. Dr. Ahmet Demircan, Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi olarak atandı.

Prof. Dr. Ahmet Demircan, 10 Ocak 2020’de oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyeliğine 24 Mart 2020 tarihinde Sağlık Bakanlığınca görevlendirilmiştir.

2019 Aralık ayında Çin'de nükseden koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) böyle bir pandemik hastalığın varlığını ortaya koydu. Daha sonra ise Sağlık Bakanlığı doğru kararlar verebilmek için öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulu kurma kararı aldı. Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüs salgını (kovid-19) ile mücadelesini, Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda sürdürüyor.

Koronavirüs Bilim Kurulu'nda yer alan bazı isimler şu şekilde:
Prof. Dr. Ateş Kara,
Prof. Dr. Tevfik Özlü,
Prof. Dr. Alpay Azap,
Prof. Dr. Canan Ağalar,
Prof. Dr. Recep Öztürk
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan
Prof. Dr. İlyas Dökmetaş

Üye olduğu kuruluşlar :
Ankara Ereğlililer Derneği Başkanı
Acil Tıp Uzmanları Derneği üyesi

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi ve Gazi Üniversitesi Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Demircan, yeni tip Koronavirüs'e yakalanan bir kişinin iyileştikten sonra tekrar enfekte olabileceğini belirtti.

Kaynak:Biyografi.info

Ahmet Demircan için yapılan aramalar

Ahmet Demircan, Ahmet Demircan biyografi, Ahmet Demircan hayatı, Ahmet Demircan özgeçmişi, Ahmet Demircan hakkında, Ahmet Demircan doğum yeri, Ahmet Demircan fotoğraf, Ahmet Demircan video, Ahmet Demircan resim, Ahmet Demircan kimdir?, Ahmet Demircan kaç yaşında?, Ahmet Demircan nereli, Ahmet Demircan memleketi