FB TW PIN NWS
BioRank 2068

Kamil Özler

Doğum tarihi : ??.??.1955
Kamil Özler kaç yaşında : 69
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Müzisyen
Kamil Özler doğum yeri : İstanbul

Kamil Özler Biyografisi

2011 yılından itibaren Neşet Ruacan’dan sonra TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrasının şefliğini başarıyla sürdürüyor.

Kamil Özler, 1955 yılında İstanbul’da doğmuştur. Kamil Özler, Antonio Dumezıc'ten gitar dersleri alarak müziğe başladı.

Kamil Özler, 1977 yılında girdiği Kültür Bakanlığı Türk Musikisi Devlet Konservatuarı'nda Tülay Örser ile klarnet, Yavuz Özüstün ile Türk Musikisi ve Caz, Demirhan Altuğ ile armoni dersleri çalıştı. Mezun olduktan sonra da bu okulda öğretim görevlisi olarak uzun müddet görev yaptı. Mezun olduğu dönemlerde Berklee Müzik Okulu'nun, dışardan modern armoni, düzenleme ve orkestrasyon derslerini aldı.

Kamil Özler, 1982 yılında gitarist olarak katıldığı TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası'nda aranjör, besteci ve enstrüman sanatçısı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı ve Bilgi Üniversitesinde solfej, armoni, orkestrasyon ve gitar dersleri verdi.

1996 yılında, Coşkun Demir; Gökçen Taşkıran, Ahmet Güvenç ve Kamil Özler'den meydana gelen Grup G.A.K. ile birlikte “Eski Sevdalar” adlı albümü yaptı.

Kamil Özler, 2011 yılında “Klarnet Tekniği” adında bir eğitim kitabı da yazdı. Beste düzenlemeleri ile pek çok esere başarılı imza atan, aynı zamanda gitar ve klarinet virtüözü olan Özler, 2011 yılından itibaren Neşet Ruacan’dan sonra TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrasının şefliğini başarıyla sürdürüyor.

Kitapları :
2011 - Klarnet Tekniği

Kaynak:Biyografi.info

Kamil Özler kitapları

  • Klarnet Tekniği Klarnet Tekniği

    Yarın tarihi : 2011-01-07


    Yayınevi : İNKILAP KİTABEVİ


    Müzik » Eğitim-Öğretim
    Müzik » Enstrümanlar

Tüm Kamil Özler kitapları

Kamil Özler için yapılan aramalar

Kamil Özler, Kamil Özler biyografi, Kamil Özler hayatı, Kamil Özler özgeçmişi, Kamil Özler hakkında, Kamil Özler doğum yeri, Kamil Özler fotoğraf, Kamil Özler video, Kamil Özler resim, Kamil Özler kimdir?, Kamil Özler kaç yaşında?, Kamil Özler nereli, Kamil Özler memleketi