FB TW PIN NWS
BioRank 5599

Yüsra Geyik

Doğum tarihi : 21.Haziran.1990
Yüsra Geyik kaç yaşında : 34
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Meslek : Dizi Oyuncusu
Yüsra Geyik doğum yeri : Samsun

Yüsra Geyik Biyografisi

“Arka Sokaklar” dizisinde Özgür Ozan’ın kızı rolündedir.

Yüsra Geyik, 21 Haziran 1990 tarihinde Samsun’da doğmuştur. İlkokul 1. sınıfı Samsun’da okuyup İstanbul’a taşındılar. 2. sınıfa İstanbul Ataköy’deki 60.yıl Ataköy İlköğretim Okulu'nda başladı. 4. sınıftayken okullarına gelen bir tiyatro kursuyla tiyatro hayatına başladı. Sanat Tasarım Fakültesi mezunudur.

Küçük yaşlarda tiyatro eğitimi alarak birçok oyunda yer aldı. Bunlardan ilk oyunu Horozum adlı yapımdı. Sahnede çok beğenilen Yüsra Geyik, Bakırköylü Sanatçılar Derneği (BASAD)’ da tiyatro oyunlarına katıldı. 2 sene boyunca devam ettiği çalışmayı dersleri yüzünden bırakmak zorunda kaldı.

Yüsra Geyik, 14 yaşında kayıt olduğu Tümay Özokur ajansına bağlı olarak çalışmaktadır. İlk kaydolduğunda çok geçmeden bir kısa film teklifi aldı. Adı “kin ve gül” olan bu filmde Ali Sürmeli ile oynadı fakat yayınlanmadı film. Daha sonra tek bölümlük bir dizide oynadı “Anlatsam roman olur” diye.

2005 yılında Yumurcak TV’de sunuculuk yaparken çeşitli skeçlerde de rol aldı.

“Arka Sokaklar” dizisinde Özgür Ozan’ın canlandırdığı beş çocuklu bir polis memurunun en büyük kızını oynadı. Arka Sokaklar dizisinin yönetmenliğini Orhan Oğuz yaptı, başrollerde ise Zafer Ergin, Şevket Çoruh, Özgür Ozan, Uğur Pektaş, Alp Korkmaz, İlker İnanoğlu, Gamze Özçelik, Berk Oktay, Çağla Kubat oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
2021 - Camdaki Kız (Melisa) (TV Dizisi)
2018 - Bebek Geliyorum Demez (Yeliz) (Sinema Filmi)
2006 - 2021 - Arka Sokaklar (Zeliha Çoban) (TV Dizisi)
2005 - Yumurcak TV (Sunucu) (TV Dizisi)
2005 - Nehir (TV Dizisi)
2005 - Afacanlar Kampı (Sunucu) (TV Dizisi)
2004 - Yabancı Damat (Melis) (TV Dizisi)
2003 - Hayat Bilgisi (Ceyda) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Yüsra Geyik için yapılan aramalar

Yüsra Geyik, Yüsra Geyik biyografi, Yüsra Geyik hayatı, Yüsra Geyik özgeçmişi, Yüsra Geyik hakkında, Yüsra Geyik doğum yeri, Yüsra Geyik fotoğraf, Yüsra Geyik video, Yüsra Geyik resim, Yüsra Geyik kimdir?, Yüsra Geyik kaç yaşında?, Yüsra Geyik nereli, Yüsra Geyik memleketi