FB TW PIN NWS
BioRank 4089

Sedef Kabaş

Doğum tarihi : 08.Aralık.1968
Sedef Kabaş kaç yaşında : 56
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Sedef Kabaş doğum yeri : Londra, İngiltere

Sedef Kabaş Biyografisi

Sedef Kabaş, 2007 yılında kurulan “Sedef Kabaş Eğitim, Koçluk, Danışmanlık” şirketinin sahibidir.

Sedef Kabaş, 8 Aralık 1968 tarihinde Londra’da doğmuştur. Annesi Mualla Kabaş, babası mücevher tasarımcısı Mehmet Kabaş’dır. 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası ilişkiler bölümünden mezun oldu. ABD’de Boston Üniversitesi'nde Televizyon Haberciliği üzerine Fulbright bursu ile yüksek lisans yaptı, 1995 yılından yurda döndü. İstanbul’da Marmara Üniversitesi'nde Genel Gazetecilik Bölümü’nden “Söyleşi, Röportaj ve Soru Sorma” üzerine yazdığı tezi ile 2006 yılında doktora derecesi aldı.

Sedef Kabaş, Atlanta CNN International'da çalışan ilk Türk gazetecidir. Bu görevinde başta Ortadoğu, Avrupa ve Balkanlar olmak üzere dünyanın pek çok bölgesi ile ilgili haberler hazırladı. “Almanya'da Türk Döneri” haberi ile 1998 CNN World Report/ En İyi Ekonomi Haberi ödülünü kazandı.

2001-2011 yılları arasında İstanbul Akademi, Pera İstanbul, Bahçeşehir Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, ve Kadir Has Üniversitesi’nde “Medya İlişkileri”, “Diksiyon, Etkili Ses ve Beden Dili”, “Sunum Becerileri”, “Röportaj Teknikleri” ve “Etkili Haber Yazımı” üzerine dersler verdi.

POWER FM radyosunun kurucu ekibinde yer aldı, haber bültenlerini hazırlayıp, sundu.

Sedef Kabaş, Amerika’dan döndükten sonra NTV (Portreler), ATV (Dönence), TV8 (Sesli Düşünenler), Sky Türk (Haber Ötesi), gibi çeşitli tv kanallarında programlar hazırlayıp sundu. TRT 2'de “Medya Medya” isimli programı hazırlayıp, sundu. Siyaset, ekonomi, medya, akademi, sanat ve spor dünyasının önde gelen isimleri ile araştırmaya dayalı röportajlar gerçekleştirdi ve pek çok ödüle layık görüldü.

2007 yılında “Sedef Kabaş Eğitim, Koçluk, Danışmanlık” şirketini kurdu. Sedef Kabaş, bununla birlikte halen üst düzey yöneticilere etkili liderlik, etkili hitap, medyanın gücünden yararlanma, kişisel imaj ve itibar yönetimi, ikna ve etkileme becerilerini geliştirme konularında koçluk yapmakta, şirketlere iletişim ve medya alanında eğitimler vermektedir.

Sedef Kabaş, Konferans ve seminerlerde “konuk konuşmacı” olarak iletişim, iş ve medya dünyasına dair tecrübelerini, pratik bilgileri ve son trendleri paylaşmaktadır. Master of Ceremony: Ulusal ve uluslararası pek çok basın toplantısı, konferans, kongre ve fuarlarda Türkçe ve İngilizce MC olarak görev almaktadır.

Sedef Kabaş, 27 Haziran 2009 tarihinde Rıdvan Yirmibeşoğlu ile evlendi. 2010 yılında Yavuz adında bir oğlu oldu.

17 Aralık soruşturmasına takipsizlik kararı veren hakimin ismini unutmayın tweeti nedeniyle yargılandı. 2013 yılında gerçekleşen 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile ilgili yazı ve sosyal medya paylaşımları nedeniyle 2015 yılında yargılanmış ve beraat etti.

Katıldığı bir programdaki sözleri nedeniyle 2019 yılında Cumhurbaşkanı'na hakaret iddiasıyla yargılandı; 11 ay 20 gün ceza aldı ve cezası ertelendi.

Sedef Kabaş, 21 Ocak 2022 tarihinde bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle gözaltına alındı. Bir gün sonra da tutuklandı. 11 Mart 2022 tarihinde yapılan ilk maklemesinde; "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan 2 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırarak tahliyesine karar verildi. Sedef Kabaş'ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na hakaret suçundan ise beraatına karar verildi.

Kitapları :
2003 - Sesli Düşünenler
2005 - Zamanı Dize Getirenler
2007 - İpek Dokulu Başarılar: 41 Kadın 41 Öykü
2009 - Soru Sorma Sanatı
2008 - İpek dokulu başarılar: 60 kadın 60 öykü
2010 - Hayatını Seçen Kadın - Hocaların Hocası Nermin Abadan Unat
2016 - Muazzam Muazzez: Muazzez İlmiye Çığ'dan 100 yaşın sırları ve yaşama dair muhteşem tavsiyeler
2020 - Muazzam Muazzez: 100 Yaşın Sırları ve Yaşama Dair Tavsiyeler


Kaynak:Biyografi.info

Sedef Kabaş kitapları

Tüm Sedef Kabaş kitapları

Sedef Kabaş için yapılan aramalar

Sedef Kabaş, Sedef Kabaş biyografi, Sedef Kabaş hayatı, Sedef Kabaş özgeçmişi, Sedef Kabaş hakkında, Sedef Kabaş doğum yeri, Sedef Kabaş fotoğraf, Sedef Kabaş video, Sedef Kabaş resim, Sedef Kabaş kimdir?, Sedef Kabaş kaç yaşında?, Sedef Kabaş nereli, Sedef Kabaş memleketi