FB TW PIN NWS
BioRank 6416

Adil Karaismailoğlu

Doğum tarihi : 19.Mayıs.1969
Adil Karaismailoğlu kaç yaşında : 55
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek : Bakan
Adil Karaismailoğlu doğum yeri : Trabzon

Adil Karaismailoğlu Biyografisi

28 Mart 2020 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak atandı.

Adil Karaismailoğlu, 19 Mayıs 1969 tarihinde Trabzon'da doğmuştur. Trabzon Lisesi'ni bitirdikten sonra, üniversite eğitimini Trabzon'da Karadeniz Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünde tamamladı. Yüksek lisansını ise İstanbul'da Bahçeşehir Üniversitesi, Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi bölümünde tamamladı.

Mayıs 1995'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü'nde ilk görevine başlayan Adil Karaismailoğlu. 1998 yılında İETT Genel Müdürlüğü'ne geçti. İETT'nin çeşitli birimlerinde mühendis ve yönetici olarak görev yaptı.

Adil Karaismailoğlu, evlidir ve 2 çocuğu vardır.

2002 yılından itibaren İBB Trafik Müdürlüğü'nde trafik kontrol merkezi, sinyalizasyon, akıllı trafik sistemlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı olarak çalışmakta iken 16 Kasım 2009 tarihinde Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü'ne atandı.

23 Temmuz 2014 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı görevine getirildi. Ulaşım ile ilgili, İstanbul genelinde birçok projenin hayata geçirilmesine katkı sağladı.

Temmuz 2016'da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nde (TOKİ) İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı görevine atandı. 26 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığında ulaşım, çevre ve teknoloji yatırımlarından sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atanmıştır.

31 Mart 2019 tarihinde Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmesinden sonra İBB genel sekreter yardımcılığı görevinden 28 Haziran 2019 tarihinde istifa eden Adil Karaismailoğlu, Eylül 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı'na atanmıştır.

Adil Karaismailoğlu, 28 Mart 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Atama ve Görevden Alma Kararlarına göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanı görevinden alınan Cahit Turhan’ın yerine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak atandı.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan Türkiye genel seçimlerinde, Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Trabzon milletvekili seçildi. 3 Haziran 2023 tarihinde Bakan Adil Karaismailoğlu yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Abdulkadir Uraloğlu atanmıştır.

Kaynak:Biyografi.info

Adil Karaismailoğlu için yapılan aramalar

Adil Karaismailoğlu, Adil Karaismailoğlu biyografi, Adil Karaismailoğlu hayatı, Adil Karaismailoğlu özgeçmişi, Adil Karaismailoğlu hakkında, Adil Karaismailoğlu doğum yeri, Adil Karaismailoğlu fotoğraf, Adil Karaismailoğlu video, Adil Karaismailoğlu resim, Adil Karaismailoğlu kimdir?, Adil Karaismailoğlu kaç yaşında?, Adil Karaismailoğlu nereli, Adil Karaismailoğlu memleketi