FB TW PIN NWS
BioRank 4796

Nathaniel Philip Rothschild

Doğum tarihi : 12.Temmuz.1971
Nathaniel Philip Rothschild kaç yaşında : 53
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Meslek : İş adamı
Nathaniel Philip Rothschild doğum yeri : Londra, İngiltere

Nathaniel Philip Rothschild Biyografisi

Nathaniel Philip Rothschild, gelişmekte olan pazarlarda metal, maden ve doğal kaynaklar üzerine yatırım danışmanlığı yapan JNR Limited'in başkanıdır. Birçok fonun kurucusu ve yatırımlarında söz sahibi, İngiltere’nin en iyi fon yöneticileri listesinde üst sıralarda. Aynı zamanda ailenin yüzyıllardır yakından ilgilendiği bir diğer önemli iş kolu sayılan yeraltı kaynakları işletmeciliğinde iddialı.

Nathaniel Philip Rothschild, 12 Temmuz 1971 tarihinde Londra’da doğmuştur. Tam adı Nathaniel Philip Victor James Rothschild’dir. Babası Jacob Rothschild, 4th Baron Rothschild, annesi Serena Dunn Rothschild çiftinin en küçük ve tek erkek çocuğudur. Hannah Rothschild, Emily Magda Rothschild Freeman-Attwood, Beth Matilda Rothschild Tomassini adlarında kız kardeşleri vardır. Rothschild ailesi'nin önemli bir üyesi olan Nathaniel Philip Rothschild, 2000 yılından beri İsviçre'de Klosters'daki evinde yaşamaktadır. Ayrıca Paris, Moskova, New York ve Yunanistan'ın Korfu adasında evleri vardır. 2006 yılında İsviçre vatandaşlığına geçmiştir.

Resmi tarihe göre ailenin kökleri 16’ncı yüzyıl Almanya'sına dayanıyor. Aşkenaz denilen kuzey Avrupa Yahudilerindendir. Ailenin ortaya çıkışı Almanya’dır. Soylarının hazar Yahudilerine kadar uzandığı iddia edilmiştir. Roth schıld Almanca kırmızı kalkan anlamına gelmektedir. Ailenin de simgesini oluşturmaktadır. Aile alman prenslerinin paralarını yöneterek servet edinmişti. Fakat aileyi dünya gündemine taşıyacak kişi Mayer Amschel Rothschıld idi (23 Şubat 1744 – 19 Eylül 1812). Çok zeki bir insan olan Mayer Amschel Rothschıld ailesinin dünyanın 1 numaralı zengin ailesi olmasının temellerini attı. Bunlardan ilki 5 oğlunu Londra, Paris, Frankfurt, Napoli ve Viyana’ya göndererek ilk uluslararası şirketin kurucusu oldu. Bu sayede hem kuvvet ve kudretini arttırmış oldu. Yerel sıkıntılardan şirketin daha az etkilenmesini sağladı. İletişimin zor olduğu o dönem koşullarında önemli merkezlerdeki temsilcilikler vasıtasıyla herkesten önce haberdar oldu ve planlarını ona göre yaptı. Aile zaman içerisinde krallara bile faizle borç para verecek kadar büyük bir servetin sahibi oldu. Amschel ölmeden önce aile servetinin bölünmemesi için 4 kural belirledi. Bu kurallar halen geçerlidir. Bu kurallara uymayan aile üyeleri mirastan mahrum bırakılırlar ve dışlanırlar. Bu 4 kural şöyledir:
1-) Büyük oğlun en büyük oğlu servetin ve ailenin lideri olacaktır.
2-) Kuzenler arası evlilik. Aile servetinin dışarı çıkmaması için ön koşuldur.
3-) Aile Servetinin gizli tutulması ve bölünmemesi. Onun için aile serveti 500 zengin listesinde asla göremezsiniz.
4-) Aile içi ortaklıklar kurulmuş ve bu ortaklıklar M.A. Rothschıld and sons çatısı altında toplanmış Ve Londra’dadır. Halen bu merkez faal haldedir.
Bunun yanı sıra Rothschıldlerin başarılarının ve servetlerinin büyümesindeki koşullar şunlardır: Devletlere borç para verip kendilerine bağımlı hale getirmeleri, merkez bankaları ve para basma yetkilerini ele geçirip ülkeleri tahakküm altına almaları, savaşları finanse ederek büyük servetler elde etmeleri, silah, önemli madenler, uyuşturucu, petrol, ana gıda maddeleri gibi ürünlerin kontrolünü ellerinde tutmaları.

1815’te Waterloo Savaşı’nın bitmesine yakın Rothschildler ellerindeki hisseleri satmaya başlıyor, Bu hamle, savaşı Napolyon’un kazandığı şeklinde yorumlanınca panik satışlar başlıyor. Herkes aynı anda satışa geçtiği için fiyatlar düşünce Rothschildler de tüm hisse senetlerini topluyor. Ancak sonradan Napolyon Bonapart’un savaşı kaybettiği ve Rothschildler’in bütün piyasayı ele geçirdiği anlaşılıyor. BP, Shell, De Beers, HSBC, ABN Amro Bank, Rio Tinto gibi dünyanın en büyük finans, enerji ve madencilik şirketleri Rothschildler’in girişimleri arasında sayılıyor.

Ayrıca bu aile dünya Yahudilerinin hamisidir. Siyonizmin ve illuminatinin kurucuları ve destekleyicileri olduğu iddia edilir.

Günümüzde Rothschild ailesinin lideri yaşça en büyük evlat olan Baron Jacob Rothschild’dir. 4. Baron Rothschild olarak ailenin liderliğini yapmakta, kendisinden sonra da en büyük evlat olarak oğlu Nathaniel Philip Victor James Rothschild 5. Baron olarak ailenin liderliğini yürütecektir.

Nathaniel Philip Rothschild, İlkokulu 1977-1984 yılları arasında Colet Court'ta okuduktan sonra Eton College ve Wadham College’de okudu. Üniversiteyi 1989 – 1993 yılları arasında Oxford Üniversitesi Tarih bölümünde okudu. 2013-2014 yılları arasında King's College London’da Pskiyatri Enstitüsü'nde bağımlılık psikolojisi üzerine yüksek lisansını yaptı.

Nathaniel Philip Rothschild, 1994 yılında Londra'da Lazard Brothers portföy yönetiminde başladı. Daha sonra Morgan Stanley ve Lehman Brothers'ın eski birleşme ve satın alma başkanı Eric Gleacher'in New York'da kurduğu birleşme ve satın alma danışmanlığı firması Gleacher Partners'de çalışmaya başladı.

Türk iş adamı Mehmet Emin Karamehmet’in Mehmet Sepil ile ortak olarak 2002 yılında kurduğu Kuzey Irak'ta faaliyet gösteren “Genel Energy” petrol şirketininin %50 'sini Nathaniel Philip Rothschild'in kurduğu Vallares yatırım şirketi 2.1 milyar dolara Kasım 2011’de satın aldı.

Rothschild ailesi son 200 yıldır, dünyanın en zengin ve nüfuzlu ailesidir. Tek başına birkaç büyük devlet kadar güçlüdür. 2007 yılında, servetleri 3-4 trilyon dolar, kontrol ettikleri para ise 8-10 trilyon dolar olarak tahmin edilmektedir. İngiltere Merkez Bankası’nı yaklaşık 80 yıl boyunca yönetmişlerdir. HSBC Bank, Royal Bank of Scotland, Banco Santander, J.P.Morgan-Chase, De Beers, Rio Tinto, Ing Group ve Avıva en çok tanınan ve bilinen şirketleridir

Nathaniel Philip Rothschild, 1994 yılında tanıştığı manken Annabelle Neilson ile 13 Kasım 1995 tarihinde evlendi. 1997 yılında boşanmak için ayrıldılar ve 1998 yılında boşandılar.

Nathaniel Philip Rothschild, 2000 – 2003 yılları arasında Dedeman Holding'in kurucusu Kemal Dedeman'ın torunu Özlem Önal ile birlikte oldu.

2006 yılında Çek model Petra Němcová ile birlikte olan Nathaniel Philip Rothschild, 2006 yılının Ekim ayından 2007 yılına kadar sinema oyuncusu Natalie Portman ile birlikte oldu. 2008 yılının Eylül ayından itibaren 2 ay da Brezilyalı model Raica Oliveira ile birlikte oldu.

2009 – 2011 yılları arasında Prusya kralı Kaiser Wilhelm-II'in torununun torunu olan Florence von Preussen ile beraber oldu. 2012 – 2014 yılları arasında İngiliz manken Eliza Cummings ile ile birlikte oldu.

2014 yılından itibaren 2015 yılına kadar King's College London’da Pskiyatri Enstitüsü'nde tanıştığı klinik psikolog olan kız arkadaşıyla beraber oldu.

Nathaniel Philip Rothschild, 2015 yılının Aralık ayında manken Loretta Basey ile nişanlandı ve Temmuz 2016 yılında Loretta Basey ile evlendi.

Futbolu çok seven ve Chelsea FC taraftarı olan Nathaniel Philip Rothschild, yakın arkadaşı olan Roman Abramoviç’i Chelsea FC takımını satın alması için ikna etmiştir.

Kaynak:Biyografi.info

Nathaniel Philip Rothschild için yapılan aramalar

Nathaniel Philip Rothschild, Nathaniel Philip Rothschild biyografi, Nathaniel Philip Rothschild hayatı, Nathaniel Philip Rothschild özgeçmişi, Nathaniel Philip Rothschild hakkında, Nathaniel Philip Rothschild doğum yeri, Nathaniel Philip Rothschild fotoğraf, Nathaniel Philip Rothschild video, Nathaniel Philip Rothschild resim, Nathaniel Philip Rothschild kimdir?, Nathaniel Philip Rothschild kaç yaşında?, Nathaniel Philip Rothschild nereli, Nathaniel Philip Rothschild memleketi