FB TW PIN NWS
BioRank 1621

Muharrem Yılmaz

Doğum tarihi : 02.Ağustos.1957
Muharrem Yılmaz kaç yaşında : 67
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Meslek : İş adamı
Muharrem Yılmaz doğum yeri : Karacabey, Bursa

Muharrem Yılmaz Biyografisi

Sütaş Grubu Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı, 15. TÜSİAD Başkanı.

Muharrem Yılmaz, 2 Ağustos 1957 tarihinde Bursa ilinin Karacabey ilçesine bağlı Harmanlı Köyü'nde doğmuştur. Ailesi Selanik kökenlidir. Babası Sadık Yılmaz’dır. 3 kız kardeşi vardır. ilk öğrenimini Karacabey’de tamamladıktan sonra İstanbul Galatasaray Lisesi'nden mezun oldu. 1980 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde iktisat dalında yüksek öğrenimini tamamladı. Sonra Belçika'da İşletme stajı yapmıştır.

1974 yılında babasının kurduğu Sütaş Süt Ürünleri A. Ş.'de 1978 yılında çalışmaya başladı. 1989 yılında da şirketin Genel Müdürlüğünü üstlenen Muharrem Yılmaz, 2005 yılından bu yana grubun İcra Kurulu Başkanlığı ve Sütaş Grubu şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

İş hayatının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarında da çalışmaları olan Muharrem Yılmaz, TÜSİAD’da 2009 - 2010 yıllarında Yönetim Kurulu Üyesi, 2011 - 2012 yıllarında Başkan Yardımcısı ve Bölgesel Gelişme ve İş Dünyası ile İlişkiler Komisyonu Başkanı, 2013 - 2014 yıllarında ise Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev aldı. Yılmaz, halen TÜSİAD Başkanlar Konseyi Üyesidir.

Muharrem Yılmaz, 1999 - 2002 yılları arasında Türkiye Genç İşadamları Derneği’nin TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanlığını, 2011 - 2013 yılları arasında da Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttü. Aynı dönemde Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ile Sektörel Dernekler Federasyonu’nda (SEDEFED) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Muharrem Yılmaz’ın Galatasaray Eğitim Vakfı’nda (GEV) da Başkan Yardımcılığı görevi devam etmektedir.

Muharrem Yılmaz, 2003 yılında Ekonomist Dergisi’nin düzenlediği Yılın İş İnsanları Ödül Töreni’nde“Yılın Girişimcisi” seçildi.

Fransızca ve İngilizce bilen Muharrem Yılmaz evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kaynak:Biyografi.info

Muharrem Yılmaz kitapları

Tüm Muharrem Yılmaz kitapları

Muharrem Yılmaz için yapılan aramalar

Muharrem Yılmaz, Muharrem Yılmaz biyografi, Muharrem Yılmaz hayatı, Muharrem Yılmaz özgeçmişi, Muharrem Yılmaz hakkında, Muharrem Yılmaz doğum yeri, Muharrem Yılmaz fotoğraf, Muharrem Yılmaz video, Muharrem Yılmaz resim, Muharrem Yılmaz kimdir?, Muharrem Yılmaz kaç yaşında?, Muharrem Yılmaz nereli, Muharrem Yılmaz memleketi