FB TW PIN NWS
BioRank 1786

Muharrem Kayhan

Doğum tarihi : ??.??.1955
Muharrem Kayhan kaç yaşında : 69
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Muharrem Kayhan doğum yeri : İzmir

Muharrem Kayhan Biyografisi

Söktaş A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Muharrem Kayhan, 1955 yılında İzmir'de doğmuştur. Tam adı Muharrem Hilmi Kayhan’dır. Emin Hilmi Kayhan adında kardeşi vardır. St Joseph ve Robert Kolej'deki orta öğretiminden sonra Manchester Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünden 1976 yılında mezun oldu. MBA derecesini Cornell Üniversitesi'nden 1978 yılında almıştır.

Tekstil ve tarım sektöründe faaliyet gösteren Söktaş A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Söktaş Tekstil Sanayinde en büyük gömleklik kumaş üreticilerinden biri olup; Armani, Versace, Prada, Gucci, Burberry, Dolce & Gabbana, Ermenegildo Zegna, Façonnable, Hennes&Mauritz, Hugo Boss, Paul Smith, Ted Baker, Thomas Pink, Zara"gibi moda devleri için kumaş üretiyor.

Ege İhracatçı Birlikleri, Türkiye Tekstil İşverenler Sendikaları, Ege Bölgesi Sanayi Odası'nın yönetim kurullarında görev yapmıştır.

1997-1998 yılları arasında TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. 2001 Ocak ayında TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı seçildi. 2005 yılından bu yana TÜSİAD Onursal Başkanıdır.

Muharrem Kayhan, Robert Kolej Mütevelli Heyeti ve İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı yönetim kurulunda görev yapmaktadır. 2009 yılında kendisine TBMM Üstün Hizmet Ödülü verildi.

Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası’nın 41 yıl aralıksız başkanlığını yapmış olan Halit Narin'den 28 Nisan 2013 tarihinde yapılan seçim ile bu görevi Muharrem Kayhan üstlenmiştir. 24 Mart 2016 tarihinde yapılan seçimde yine Muharrem Kayhan seçildi. 16 Nisan 2019 tarihinde yapılan seçimde bu görevini Ahmet Hamdi Topbaş'a devretti.

Muharrem Kayhan, 2003 yılından itibaren İspanya'nın İzmir Fahri Konsolosu'dur.

İlgi alanları arkeoloji ve nümizmatikdir. Evlidir ve iki çocuğu vardır.

Kaynak:Biyografi.info

Muharrem Kayhan için yapılan aramalar

Muharrem Kayhan, Muharrem Kayhan biyografi, Muharrem Kayhan hayatı, Muharrem Kayhan özgeçmişi, Muharrem Kayhan hakkında, Muharrem Kayhan doğum yeri, Muharrem Kayhan fotoğraf, Muharrem Kayhan video, Muharrem Kayhan resim, Muharrem Kayhan kimdir?, Muharrem Kayhan kaç yaşında?, Muharrem Kayhan nereli, Muharrem Kayhan memleketi