FB TW PIN NWS
BioRank 693

Mireille Mathieu

Doğum tarihi : 22.Haziran.1946
Mireille Mathieu kaç yaşında : 78
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Meslek : Şarkıcı
Mireille Mathieu doğum yeri : Avignon, Vaucluse, Fransa

Mireille Mathieu Biyografisi

Fransız basını tarafından Édith Piaf'ın halefi olarak nitelendirilmiştir.

Mireille Mathieu, 22 Temmuz 1946 tarihinde Fransa, Vaucluse, Avignon’da Marcelle-Sophie Poirier, Roger Mathieu çiftinin ilk kızı olarak doğmuştur. 13 kardeşi ile birlikte yoksul bir yaşam sürdüler. Mireille 15 yaşına geldiğinde beş odalı, hoş bir yeni devlet lojmanına taşındılar. Babası mezar taşı oymacısıdır.

Çocukluğunda şarkılar söyleyen Mireille Mathieu’nun hayalini ilerde Edith Piaf gibi olmak süslüyordu. Profesyonel bir menajer olan Johnny Stark, Mireille de inanılmaz bir yetenek gördü; onu eğitti. Sıkı çalışarak ve başarı için sağlam adımlarla bu yolda yürüyerek, onu gerçekten iyi, büyük bir yıldız yaptı.

21 Kasım 1965 tarihinde ilk defa Fransız televizyonunda göründü. Bir yıldan daha az bir zamanda tüm ülkede tanındı.Bundan sonra dünyanın diğer ülkelerinde de bilinen biri oldu. Yoğun çabalar sonucu çok sayıda plak yapıldı. Ve sonuçta, mireille Amerika'da da yükselmeye başladı.

Paris’te, 31 Mart 1789 Fransız Devrimi’nin 100’üncü yıldönümü için, Gustave Eiffel tarafından yapılan Eiffel Kulesinin 100. Yılı kutlamasını yapıldığı 31 Mart 1989 tarihinde Mireille Mathieu Fransa'nın ulusal marşı olan La Marseillaise'i söyledi.

Mireille Mathieu, La Maison'da Ayten Alpman ile yanyana gelip "Bir Başkadır Benim Memleketim" şarkısını söyledi.

2005 yılında, Galatasaray'ın 100. yıl balosunda Erkan Özerman’ın organizatörlüğünde konser vermek üzere İstanbul'a geldi.

Filmleri :
2012 - Fransa Günlüğü (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Mireille Mathieu videoları

Tüm Mireille Mathieu videoları

Mireille Mathieu için yapılan aramalar

Mireille Mathieu, Mireille Mathieu biyografi, Mireille Mathieu hayatı, Mireille Mathieu özgeçmişi, Mireille Mathieu hakkında, Mireille Mathieu doğum yeri, Mireille Mathieu fotoğraf, Mireille Mathieu video, Mireille Mathieu resim, Mireille Mathieu kimdir?, Mireille Mathieu kaç yaşında?, Mireille Mathieu nereli, Mireille Mathieu memleketi