FB TW PIN NWS
BioRank 5364

Mehmet Kasapoğlu

Doğum tarihi : 22.Aralık.1976
Mehmet Kasapoğlu kaç yaşında : 48
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Meslek : Bürokrat
Mehmet Kasapoğlu doğum yeri : İstanbul

Mehmet Kasapoğlu Biyografisi

9 Temmuz 2018 tarihinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Gençlik ve Spor Bakanı olarak atandı.

Mehmet Kasapoğlu 2012 yılından bu yana Spor Toto Teşkilat Başkanı olarak görev alıyordu.

Mehmet Kasapoğlu, 1976 yılında İstanbul'da doğmuştur. Tam adı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'dur. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nde eğitim görmüştür. Sonrasında aynı üniversitenin mahalli idareler ve yerinden yönetim programında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Eğitimine yurt dışında devam eden Mehmet Kasapoğlu, ABD'deki Florida State Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde yönetim organizasyonu alanında araştırmacı, uzman ve proje koordinatörü olarak bir süre faaliyet göstermiştir. Aynı zamanda Palm Beach Atlantic Üniversitesi'nde işletme yüksek lisansı eğitimi almıştır. Doktora eğitimini İstanbul Üniversitesi'nden alan Kasapoğlu, yerel istihdam konusunda bir tez hazırlamıştır.

Yoğun eğitim faaliyetlerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak çalışan Kasapoğlu, uluslararası ticaret alanında özel sektörde faaliyet göstermiştir. 2009 yılında Başbakanlık Müşavirliği'ne atanınca çeşitli bakanlıklarda görev almıştır.

2009 yılında Başbakanlık Müşavirliği'ne atanmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda çeşitli görevler üstlendi.

Son olarak Spor Toto Teşkilat Başkanlığı görevini yürüten Kasapoğlu, sporun tabana yayılması amacıyla çok sayıda tesisin kazandırılmasına katkıda bulunmuş ve gençlik, eğitim ve spor faaliyetlerinin finansmanı ile sportif istihdamın artırılması konularında birçok icraata imza atmıştır. Aynı zamanda Spor Genel Müdürlüğü'nde "Sportif Değerlendirme ve Geliştirme Kurulu" üyesi olarak faaliyet göstermiştir.

İngilizce ve Arapça bilen Mehmet Muharrem Kasapoğlu, evli ve bir çocuk babasıdır.

9 Temmuz 2018 tarihinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Gençlik ve Spor Bakanı olarak atandı.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan Türkiye genel seçimlerinde, Gençlik ve Spor Bakanı görevi yapan Mehmet Kasapoğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi'nden İzmir milletvekili seçildi.

3 Haziran 2023 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde, Gençlik ve Spor Bakanlığına Osman Aşkın Bak getirildi.

Kaynak:Biyografi.info

Mehmet Kasapoğlu hakkında haberler

Tüm Mehmet Kasapoğlu haberleri

Mehmet Kasapoğlu için yapılan aramalar

Mehmet Kasapoğlu, Mehmet Kasapoğlu biyografi, Mehmet Kasapoğlu hayatı, Mehmet Kasapoğlu özgeçmişi, Mehmet Kasapoğlu hakkında, Mehmet Kasapoğlu doğum yeri, Mehmet Kasapoğlu fotoğraf, Mehmet Kasapoğlu video, Mehmet Kasapoğlu resim, Mehmet Kasapoğlu kimdir?, Mehmet Kasapoğlu kaç yaşında?, Mehmet Kasapoğlu nereli, Mehmet Kasapoğlu memleketi