FB TW PIN NWS
BioRank 2635

Mehmet Demirkol

Doğum tarihi : ??.??.1970
Mehmet Demirkol kaç yaşında : 54
Kilo & Boy :
Burcu :
Mehmet Demirkol doğum yeri : İstanbul

Mehmet Demirkol Biyografisi

Futbol Yazarı, Futbol Yorumcusu.

2001 yılından beri Milliyet gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Mehmet Demirkol, 1970 yılında İstanbul’da doğmuştur. Galatasaray Lisesi'nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi.

Mehmet Demirkol, bir süre halkla ilişkiler sektöründe metin yazarlığı yaptı Yazarlığa Gazete Pazar'da başladı, ardından Yeni Binyıl'da ve Radikal'de devam etti. Radikal’de, yazarlığına 2002 Dünya Kupası’nı yerinde takip ederek ve gözlemlerini aktararak, gazeteci kimliğini de ekledi. Radikal Futbol ekibinde yer aldı. Radikal Futbol dergisinin kurucu ekibinde yer aldı.

2001 yılından beri Milliyet gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. NTV Spor kanalında Spor Servisi ve 90+ programlarında yorumculuk, Fanatik Gazetesinde köşe yazarlığı yaptı.

Mehmet Demirkol, yazarlığa başladığı ilk günlerden itibaren dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 2002 Dünya Kupası’daki yazılarını derleyerek “Tae Han Min Guk/ 2002 Dünya Kupası Mektupları” adıyla İletişim Yayınları tarafından yayımlandı.

Mehmet Demirkol, CNN Türk’teki İleri Üçlü programında görev yaptı. NTV Spor'da yayınlanan Spor Servisi ile Video Lig programlarında yorumlar yapmaktadır. NTV Spor'da yayınlanan Spor Servisi programında Bülent Korkmaz ve Metin Tekin ile birlikte yorumculuk yapmaktadır. Avrupa ligi ve Şampiyonlar ligi maçları sonrasında Güntekin Onay ve Metin Tekin ile maç yorumları yaptı.

Demirkol, NTV Spor'un kapanmasının ardından Youtube kanalında "Ciddiyet'ten uzak" isimli bir program yapmaya başladı.

Mehmet Demirkol, Sedef Demirkol ile evli ve iki çocuk babasıdır.

Mehmet Demirkol, Ercan Taner'in ardından 9 Ağustos 2018 tarihinde BeIN Sports kanalına transfer oldu.

Kitapları :
2002 - Tae Han Min Guk/ 2002 Dünya Kupası Mektupları


Kaynak:Biyografi.info

Mehmet Demirkol kitapları

Tüm Mehmet Demirkol kitapları

Mehmet Demirkol için yapılan aramalar

Mehmet Demirkol, Mehmet Demirkol biyografi, Mehmet Demirkol hayatı, Mehmet Demirkol özgeçmişi, Mehmet Demirkol hakkında, Mehmet Demirkol doğum yeri, Mehmet Demirkol fotoğraf, Mehmet Demirkol video, Mehmet Demirkol resim, Mehmet Demirkol kimdir?, Mehmet Demirkol kaç yaşında?, Mehmet Demirkol nereli, Mehmet Demirkol memleketi