FB TW PIN NWS
BioRank 1838

Ercan Taner

Doğum tarihi : ??.??.1964
Ercan Taner kaç yaşında : 60
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Spiker
Ercan Taner doğum yeri : Ankara

Ercan Taner Biyografisi

Spor spikeridir.

Ercan Taner, 1964 yılında Ankara’da doğmuştur. Yugoslav göçmeni bir ailenin üyesidir. Babası eski futbol antrenörü Ziya Taner'dir. Ercan Taner, gençliğinde futbol da oynadı 1974 yılında 1. lig futbolcusu olamayacağını teknik direktör olan babası Ziya Taner’den öğrendi.

Ercan Taner, 18 yaşında iken TRT'nin açtığı spikerlik sınavlarına katılarak kazandı ve TRT'de spikerliğe 1983 yılında başladı. Daha sonra kurulduğu günden beri Lig TV'de ve Show TV'de görev aldı. Kendine has anlatımıyla futbol severlerin gönlünde taht kurdu. Sadece futbol anlatmadı. Boks, basketbol, voleybol, tekvando, binicilik, ritmik jimnastik, buz hokeyi ve kayak yarışmalarını da anlattı.

2008 yılında Lig TV'den ayrılarak NTV'nin yeni açtığı NTV Spor kanalına transfer oldu ve NTV Spor'da yayınlanan bazı programların sunuculuğunu yaptı.

Sesini korumak için dondurmadan uzak duran ve yayından önce soğuk su içmeyen Ercan Taner, 1000’in üzerinde maç anlattı.

Ercan Taner, Burçin Taner ile evlidir ve Batuhan Taner (d.7 Temmuz 1990) adında oğlu vardır.

2014 yılında Mert Aydın ile birlikte hazırladıkları, NTV Radyo’da yayınlanan “Ateş Arabaları: 2. Dünya Savaşı ve Futbol” adlı ortak radyo programıyla Sedat Simavi ödüllerinden Radyo dalında ödülünü kazanmıştır.

NTV ve NTV Spor'da uzun yıllar spikerlik yaptıktan sonra 6 Ağustos 2018 tarihinde 2008 yılında bünyesine katıldığı NTV'ye veda etti.

Doğuş Grubu ile yollarını ayırmasının ardından 8 Ağustos 2018 tarihinde beIN Sports ile anlaştı. 17 Ocak 2019 tarihinde Bein Media Group‘dan istifa eden Ercan Taner, 30 Ocak 2019 tarihinde kariyerine AsistAnaliz.com, radyo ve youtube kanalında devam edeceğini duyurdu. 24 Şubat 2019 tarihinde yaptığı açıklama ile Bein Sports'a geri geldi.

9 Mayıs 2020 tarihinde beIN Sports ile yollarını ayırdığını duyurdu.

Ödülleri :
2014 - Sedat Simavi ödülleri – Radyo dalında

Kitapları:
2018 - Çimdeki Gölgeler
2018 - Ateş Arabaları


Kaynak:Biyografi.info

Ercan Taner kitapları

  • Ateş Arabaları Ateş Arabaları

    Yarın tarihi : 2015-10-26


    Yayınevi : NTV YAYINLARI


    Spor » Genel

Tüm Ercan Taner kitapları

Ercan Taner için yapılan aramalar

Ercan Taner, Ercan Taner biyografi, Ercan Taner hayatı, Ercan Taner özgeçmişi, Ercan Taner hakkında, Ercan Taner doğum yeri, Ercan Taner fotoğraf, Ercan Taner video, Ercan Taner resim, Ercan Taner kimdir?, Ercan Taner kaç yaşında?, Ercan Taner nereli, Ercan Taner memleketi