FB TW PIN NWS
BioRank 3968

Kristin Davis

Doğum tarihi : 23.Şubat.1965
Kristin Davis kaç yaşında : 59
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Kristin Davis doğum yeri : Colorado, Amerika

Kristin Davis Biyografisi

Kristin Landen Davis, 1965 doğumlu Amerikalı oyuncu. “Friends”, “Seinfeld”, “ER” gibi dizilerde aldığı ufak rollerin ardından “Sex and the City”deki “Charlotte York” karakteriyle dünya çapında üne kavuştu.


Kristin Davis, 23 Şubat 1965’te Colorado, Amerika’da dünyaya geldi. Ailenin tek çocuğu olan oyuncunun anne ve babası boşandıktan sonra Davis, 1968’de üvey babası ve annesinin yanında yaşamaya başladı. Üvey babası South Carolina Üniversitesi’nde psikoloji öğretmeniydi, bu yüzden Davis ve annesi de onun yanına, South Carolina’ya taşınmak zorunda kaldı. Oyuncu A.C. Flora Lisesi’nden 1983’te mezun oldu ve Rutgers Üniversitesi’nde okumak üzere New Jersey’ye taşındı.

1987 yılında üniversiteden mezun olan Davis, New York’a taşındı. Bir süre burada garsonluk yaptıktan sonra bir arkadaşıyla yoga stüdyosu açmaya karar verdi. 1992 yılında, o sıralar çok popüler olan Melrose Place dizisindeki “Brooke Armstrong Campbell” karakterini oynaması için bir teklif aldı. Teklifi kabul etti ancak izleyicilerden gelen olumsuz tepkiler üzerine 1 yıl sonra diziden ayrılmak zorunda kaldı; izleyiciler Brooke karakterinden nefret etmişlerdi.

Davis, oyunculuğa “ER”, “Friends” ve “Seinfeld” gibi efsane haline dönüşen dizilerde aldığı ufak rollerle devam etti. 1995’te Kim Cattrall’ın da rol aldığı “The Heidi Chronicles” adlı filmde de bir rolü oldu. 1998 yılında “Sex and the City” dizisinde “Charlotte York” karakterini canlandırmaya başladı. Bu rol, Davis için bir dönüm noktası oldu, oyuncuyu dünya çapında üne kavuşturdu.

Davis, Sex and the City’nin 2004 yılında sona ermesinin ardından, 2005 yılında Gina Torres’le birlikte “Soccer Moms” adlı dizide başrol oynamaya başladı. Dizilerin dışında Hollywood yapımlarında da yer alan oyuncunun yakın zamanda oynadığı filmler ise şöyleydi: “The Adventures of Sharkboy and Lavagirl in 3D” (2005) ve “The Shaggy Dog” (2006). Oyuncu ayrıca, bir televizyon filmi olan “Three Days”te ve Head and Shoulders şampuanlarının 2006 tarihli reklamlarında oynadı. En son filmi ise Amerika’da 2006’da gösterime girecek olan “Deck the Halls”.

Oyuncu, 4000 kadın arasında yapılan ankette “dünyanın en güzel kadını” seçildi. Küçük yaşta alkol bağımlılığı sorunu yaşayan Davis, bu yüzden bir süre tedavi gördü. Alec Baldwin, Jeff Goldblum, Live Schreiber ve Steve Martin gibi isimlerle birlikte oldu.

Davis’in yakın gelecekteki planları arasında Hindistan başta olmak üzere birçok ülkeyi gezmek. Sex and the City kadrosundan 2004 yılına kadar Emmy Ödülü adaylığı alamayan tek isim. En iyi arkadaşı, oyuncu Melanie Shatner. Maybelline kozmetik firmasıyla birlikte çalışıyor. 1.68 metre boyunda. Şu anda Los Angeles’ta yaşıyor. Yoga yapmayı ve koşmayı seviyor.

Kaynak:Biyografi.info

Kristin Davis filmleri

Tüm Kristin Davis filmleri

Kristin Davis için yapılan aramalar

Kristin Davis, Kristin Davis biyografi, Kristin Davis hayatı, Kristin Davis özgeçmişi, Kristin Davis hakkında, Kristin Davis doğum yeri, Kristin Davis fotoğraf, Kristin Davis video, Kristin Davis resim, Kristin Davis kimdir?, Kristin Davis kaç yaşında?, Kristin Davis nereli, Kristin Davis memleketi