FB TW PIN NWS
BioRank 9114

Jesse Spencer

Doğum tarihi : 12.Şubat.1979
Jesse Spencer kaç yaşında : 45
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Jesse Spencer doğum yeri : Melbourne, Avustralya

Jesse Spencer Biyografisi

Jesse Gordon Spencer, 1979 doğumlu Avustralyalı oyuncu. Avustralya ve İngiltere’de "Neighbours" adlı dizideki rolüyle üne kavuşan ancak uzun yıllar yeterince ilgi göremeyen oyuncu, "House" dizisindeki Dr. Robert Chase rolüyle aradığını buldu.
Jesse Spencer, 12 Şubat 1979 Melbourne, Avustralya’da doğdu. "Australians Against Further Immigration" isimli siyasi partinin kurucularından Dr. Rodney ve Robyn Spencer’ın 4 çocuğundan biri olarak dünyaya geldi. Tarney ve Luke adında 2 ağabeyi vardı ve 1982’de Polly adında bir kız kardeşi oldu. Sırasıyla Canterbury İlkokulu, Malvern Okulu ve Scotch Koleji’ne giden Spencer henüz 8 yaşındayken Avustralya Çocuk Korosu’na katıldı. "Winnie The Pooh"un müzikalinde ve "The King and I" adlı yapımda ufak roller alma fırsatı buldu. 15 yaşındayken "Neighbours" isimli televizyon dizisinde canlandırdığı karakter, oyuncuya kendi deyimiyle "hayatta bir kez karşısında çıkacak" bir fırsat verdi.

Avustralya’da ve İngiltere’de daha çok, canlandırdığı “Neighbours”taki Billy Kennedy rolüyle hafızalara kazınan Spencer, profesyonel oyunculuk hayatına 1999’da başladı. Yer aldığı projeler sırasıyla; "Neighbours" (19942000), "Lorna Doone" (2000), "Curse of the Talisman" (2001), "Winning London" (2001), "Stranded" (2002), "Fear Itself" (2002), "Swimming Upstream" (2003), "Uptown Girls" (2003), "Death in Holy Orders" (2003), "Flourish" (2006) oldu.

Avustralyalı bir çok aktörün Amerikan film ve televizyon sektöründe kazandığı başarılara bakıldığında, Spencer’ın bu aktörler arasına katılamadığı, fazla dikkat çekemediği söylenebilirdi. Ancak Spencer’ın kariyerindeki dönüm noktası, 2004 yılında rol almaya başladığı "House" dizisi oldu. Dr. Robert Chase rolünü başarıyla canlandıran oyuncu, dizinin tüm dünyada gördüğü büyük ilgi sayesinde popülaritesini arttırmaya başladı.

Aktörlüğün yanı sıra gitar ve piyano da çalan Spencer’ın müziğe olan yeteneği çocuk yaşlarda keşfedildi. 10 yaşına kadar keman çaldı ve daha sonra okulun korosuna girdi. Rol aldığı "Uptown Girls" filminin müzikleri içinde olan "Molly Smiles" şarkısını kendisi seslendirdi.

Spencer’ın 2 erkek kardeşi de babaları gibi doktor. Oyuncunun "Neighbours"ta ve "House"da canlandırdığı karakterler de birer doktor çocuğudur. Kardeşlerinin "House"u izlerken tıbbi jargondan ve belirtilerden yola çıkarak mevcut hastalıkları teşhis etmeye çalıştıklarını söylüyor. Oyuncu 1.79metre boyunda ve bekar.

Kaynak:Biyografi.info

Jesse Spencer için yapılan aramalar

Jesse Spencer, Jesse Spencer biyografi, Jesse Spencer hayatı, Jesse Spencer özgeçmişi, Jesse Spencer hakkında, Jesse Spencer doğum yeri, Jesse Spencer fotoğraf, Jesse Spencer video, Jesse Spencer resim, Jesse Spencer kimdir?, Jesse Spencer kaç yaşında?, Jesse Spencer nereli, Jesse Spencer memleketi